Dzień z życia diabła. Podręcznik kuszenia

Wydawnictwo: M
978-83-7595-489-0
religia

Książka, pisana w konwencji podręcznika kuszenia dla młodych diabłów, zawiera prawdy, które pozwolą lepiej zrozumieć nam zasady walki duchowej. Rozumiem, że młodzi kusiciele potrzebują krótkiego podręcznika, jak skutecznie zajmować się swoimi klientami przez dwadzieścia cztery godziny na dobę…Gdy pisałem ten podręcznik kuszenia, przyświecało mi kilka celów. Po pierwsze, zależało mi na tym, aby zwrócić uwagę młodych diabłów na niezwykłe możliwości kusicielskie tkwiące w sferze codziennych i zupełnie „przyrodzonych” czynności naszych klientów… Dobry kusiciel nie tylko umie przyciągnąć klienta do swojego straganu, przytrzymać go jak najdłużej i uzależnić od swojego towaru. Ważne jest również, aby klient płacił coraz wyższą cenę za nasze precjoza. Nie musi sobie tego uświadamiać. Doświadczony kusiciel założy mu konto i za żadne skarby nie będzie przypominał o rosnącym zadłużeniu. Nie o to bowiem chodzi, aby odzyskać pieniądze, ale aby posiąść klienta. Nie wolno zatem co chwila bombardować go rachunkami (to Kto Inny namawia go ciągle do rachunku sumienia), należy poczekać i jednym wielkim gestem wierzyciela pozbawić go wszystkiego, co ma, i zniszczyć nawet to, kim jest. (…) Kuszenie jest rodzajem handlu, podobnie jak ziemski handel jest rodzajem kuszenia. Dlatego właśnie w całej tej książce zwykłem nazywać ludzkie istoty naszymi klientami. (fragment książki)

źródło opisu: Wydawnictwo M, 2012

źródło okładki: www.mwydawnictwo.pl

Didymos | 2014-12-14
Przeczytana: 11 grudnia 2014

O. Pyda w świetnym stylu podąża śladami "Listów starego diabła do młodego" opisując z perspektywy diabła meandry codziennych pokus. Niesystematyczność, chaotyczność, płytkość, niepodejmowanie odpowiedzialności - tak chyba można krótko scharakteryzować główne sukcesy tytułowego diabła, opisane w książce. Wiele celnych uwag, doskonałe rozeznanie w problemach "zwykłego człowieka", lekka dawka ironicznego humoru, bardzo praktyczne podejście. Dobra książka ułatwiająca obiektywnie spojrzenie na problemy (grzechy) codzienności i rozpoczęcie pracy nad sobą.

Ania2002 | 2017-05-08
Na półkach: 2017
Przeczytana: 08 maja 2017

Książka nie jest napisana tak pięknie jak "Listy starego diabła do młodego" co mnie jakoś specjalnie nie dziwi - ciężko dorównać Lewisowi.
Pozycja bardzo dobra dla kogoś, kto ma problem z rachunkiem sumienia, dla kogoś, kto nie rozumie negatywnego wpływu grzechu na życie a niewierzącym pokaże, jak niewiele trzeba, by dobrze wejść w dzień, być szczęśliwszym i wydajniejszym.
To jedna z książek, pod wpływem których można zmienić swoje życie na lepsze choć prosta, łatwa i przyjemna ale niezbyt ładnie napisana.

Vemona | 2017-09-15
Przeczytana: lipiec 2014

Zabawnie i z humorem napisana książka, uzmysławiająca jak wiele zależy od bardzo drobnych zdarzeń. Opis, jak od rana diabeł miesza nam w życiu, a przecież wystarczy dobrze się zorganizować, żeby dzień wyglądał zupełnie inaczej. Oczywiście wszelkie odwołania do modlitw zbyteczne, ale całość skłaniająca do zastanowienia

Hania | 2017-05-12
Weronika | 2017-04-23