Celtowie

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Krótko i węzłowato". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Znak
83-7006-663-1
historia
gargulec_lc

Z tej znakomitej książki o Celtach można dowiedzieć się, że w dobie ich największego rozkwitu zamieszkiwali prawie całą Europę, poznać ich wierzenia, prześledzić podboje, czasy świetności i upadku. Można dowiedzieć się także o śladach Celtów na ziemiach polskich.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,1368,Celtowie

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,1368,Celtowie

Maciej | 2017-01-13

Bożena Gierek bardzo ciekawie i rzeczowo przedstawia zagadnienie jednego z najbardziej zmitologizowanych we współczesnej kulturze ludu - Celtów. Pisze o ich religiach, zwyczajach i roli, jaką odegrali w dziejach wczesnej Europy. Książka zawiera wiele zaskakujących i nie znanych na ogół "ciekawostek" (o ofiarach dla Teutatesa, o konsekwencjach wyciąganych wobec otyłych Celtów, o pozycji społecznej kowali, a nawet o Asterixie). Czyta się bardzo przyjemnie, polecam ;)