Urządzenia poruszane siłą umysłu

Wydawnictwo: Medium
4 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
poradniki

Opisane tutaj przyrządy nie powinny działać, ponieważ zdrowy rozsądek i dotychczasowa wiedza każą nam sądzić, że jest to niemożliwe. A jednak działają.Autor w książce tej omawia swoje doświadczenia, podaje instrukcje wykonania i obsługi badanych instrumentów oraz przytacza zarzuty i hipotezy na ich temat. Zafascynowany nowymi odkryciami, namawia czytelników by sami sprawdzili opisywane mechanizmy.

książek: 2045

Książeczka w istocie śmieszna, bo naiwna. Ale projekty w niej zawarte przydają się w dwóch dziedzinach. Można użyć tych pomysłów w iluzjonistyce, tworząc rzekome urządzenia badające zdolności medialne, którymi można to robić triki z wyższej półki.

Jak również poznać lepiej ludzi parających się pseudonauką i poszukać wytłumaczeń i obaleń tych "urządzeń" np. przez Jamesa Randiego.

Mariusz | 2011-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2011