Encyklopedia surrealizmu

Tłumaczenie: Krystyna Janicka
Wydawnictwo: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe
Encyclopédie du surréalisme
surrealizm

Książka Rene Passerona jest swoistym przewodnikiem po tym niezwykłym, tajemniczym świecie; przedstawia historię kierunku, omawia podstawy teoretyczne, wyjaśnia pojęcia, a przede wszystkim ukazuje sylwetki samych twórców, wśród których są również Polacy. Uzupełniona szczegółową dokumentacją dotyczącą wystaw oraz bogatym zestawem ilustracji, stanowi typ encyklopedii problemowej, przeznaczonej dla szerokiego kręgu odbiorców.

źródło opisu: Wydawnictwa Artystyczne i Filmowe, 1997

źródło okładki: Zdjęcie autorskie