Zdrowa kuchnia dla smakoszy Larousse

Wydawnictwo: Larousse

Człowiek powinien nie tylko jeść, ale przede wszystkim zdrowo się odżywiać. O tym, że nie jest to wcale takie proste, przekonał się chyba każdy, kto chociaż raz próbował odnaleźć się między półkami zastawionymi słoikami z konserwowaną i barwioną żywnością a stojakami pełnymi ziemniaczanych chipsów i kukurydzianych snacków. Z drugiej strony, pokutuje przekonanie, że smaczne jest to, co niezdrowe i na odwrót ? że zdrowe jest to, co niesmaczne. Zwolennicy tego poglądu nie oszczędzają w kuchni na tłuszczu, cukrze czy soli. Tymczasem w zdrowej diecie powyższe składniki należy znacząco ograniczyć. Zrównoważona dieta składa się z wielu różnorodnych produktów, które dostarczają wszystkich składników odżywczych, ale także odkrywa naturalny smak żywności i uwypukla go, proponując aromatyczne zioła i przyprawy, łączy na talerzach różnorodne smaki i barwy. Zdrowa kuchnia to również smaczna kuchnia! Takie jest właśnie przesłanie najnowszej książki kucharskiej wydawnictwa Larousse. Opis ponad 110 zdrowych produktów warzyw, mięs, ryb, serów i owoców. Przy każdym produkcie: * właściwosci lecznicze, * wskazówki, jak je wybierać i przechowywać. 370 przepisów na łatwe, zdrowe i smaczne potrawy przekąski, przystawki, dania główne, dodatki do potraw i desery. Przy każdym przepisie: * wartości odżywcze potrawy, * porady dietetyczne, * propozycje zdrowych i smacznych posiłków. Ponad 120 przepisów na oryginalne potrawy kuchni wegetariańskiej. Zasady komponowania zrównoważonych posiłków: * najzdrowsze metody przyrządzania potraw, * rola witamin i minerałów, * propozycje wyboru zdrowych tłuszczów, * sztuka korzystania z ziół i przypraw. Tablice ułatwiające dobór właściwej potrawy przy różnych schorzeniach (cukrzyca, osteoporoza, anemia, wysoki poziom cholesterolu). Celem Zdrowej kuchni dla smakoszy jest przedstawienie wartości zdrowotnych produktów i zaproponowanie łatwych przepisów na zdrowe, oryginalne i smaczne potrawy.

absensumbra | 2011-02-23
Przeczytana: 18 czerwca 2011