Moja mama, ja i reszta

Wydawnictwo: Ludowa Spółdzielnia Wydawnicza
8320538998
literatura piękna
wilhelm

Spis treści: Mieczysław Grad - Roman Turek i jego pisarstwo Od autora Apartament na piecu Cielę w izbie Kuba Pikor Czarny Lejba Śmierć ojca Marynka i Jasiek Zaloty Wesele i po weselu Po kolędzie Władek Przy wrotach Rogaty wierzchowiec Pierwszy rok edukacji Zimna kąpiel U dziadka Skiby Przy krowach Paweł We dworze ...

Spis treści:

źródło opisu: LSW, 1989

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Majka | 2019-10-17
Przeczytana: 17 października 2019

Zaskakująco dobra książka. Przede wszystkim jako antropologiczne i etnograficzne studium przypadku i źródło wiedzy o tym jak żyła spora część społeczeństwa polskiego na początku XX wieku. A w dodatku czyta się dobrze.

BialyZagiel | 2014-12-21
Przeczytana: 30 listopada 2014

Czytałem w pociągu a potem stojąc na peronie(jak wysiadłem). Napisana językiem "samoczytającym". Czytając fragmenty kolegom w pracy(tym raczej nie czytającym co najwyżej "Pana Tadeusza") stwierdzili, że powinna to być lektura obowiązkowa dla rodziców i gości dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii. Od siebie dodam, że każdy rodzic w dzisiejszej dobie powinien przeczytać coś tego autora by Wartości pozostały Wartościami.