Od Ameryki do Afryki

Seria: Świat Według Reportera
Wydawnictwo: G+J
DartR

Świat Według Reportera jest serią książek z zapisem podróży znanego dziennikarza, prowadzącego i reportera Wiadomości TVP1- Piotra Kraśko. "Eskimosi nauczyli mnie, jak przetrwać, gdy mróz spada do -50 stopni, przekonali, że psie zaprzęgi są wciąż lepsze od skuterów, a do połowu wielorybów potrzebna jest trampolina. W moim ulubionym barze w Teksasie na suficie wiszą setki staników, a włoska...

"Eskimosi nauczyli mnie, jak przetrwać, gdy mróz spada do -50 stopni, przekonali, że psie zaprzęgi są wciąż lepsze od skuterów, a do połowu wielorybów potrzebna jest trampolina. W moim ulubionym barze w Teksasie na suficie wiszą setki staników, a włoska mafia znalazła na Brooklynie knajpę z najlepszym widokiem na Manhattan. Zdradzę, jak przetrwać noc na cmentarzu w Tijuanie, pijąc tequilę z grabarzami, i co ukrywają tam kartele narkotykowe. A także: co przez okno w swoim domu widzi Dalajlama, jak się jeździ na snowboardzie na Saharze i dlaczego gogle potrzebne są do kolacji w czasie burzy piaskowej. Podam adres sklepu, w którym zakupy robią zakonnice gotujące dla papieża, i przepis na ulubione spaghetti Mela Gibsona."

źródło opisu: G+J RBA, 2011

źródło okładki: www.gjksiazki.pl

Monika | 2013-04-12
Przeczytana: 12 kwietnia 2013

Część o Ameryce - rewelacja, jak we wszystkich książkach z cyklu "Świat według reportera". Niestety, część druga, tj. afrykańska jest dokładną kopią innej książki pana Piotra. Jeśli więc ktoś czytał "Świat według reportera. Afryka" w tej książce zainteresuje go jedynie część pierwsza.
Poza tym książka super - jak wszystkie z tej serii. Jeśli ktoś interesuje się światem - polecam!

anika | 2014-10-31

Wpadła mi w ręce malutka książeczka „Od Ameryki do Afryki” Piotra Kraśko z serii „Świat według reportera”. Książkę czyta się bardzo szybko ze względu na jej małą objętość – całość liczy niecałe 200 stron, przy czym sporą część zajmują piękne zdjęcia. Część dotycząca Ameryki, moim zdaniem, otrzymała tytuł na wyrost, bowiem opowiada głównie o Teksasie i Nowym Orleanie, troszeczkę wspomina o Białym Domu, jest też rozdział dotyczący Szalonego Konia – i tyle w niej Ameryki. Część o Afryce jest obszerniejsza, dotyka tematu wielożeństwa, nawiązuje do Karen Blixen i „Pożegnania z Afryką”, opisuje polowanie na lwy ludojady,sporą jej część stanowi opis konfliktu między Tutsi i Hutu.

Książeczka świetnie nadaje się do czytania np podczas jazdy pociągiem czy umilenia sobie czasu podczas długiego wieczoru, natomiast nie jest to lektura dla osób, które chciałyby poszerzyć swoją wiedzę o danym kontynencie. Pozostawia jednak po sobie niedosyt wiadomości i z pewnością może być inspiracją do...

Agata | 2014-06-25

Dla mnie książka krótka, zwięzła i na temat. Bez owijania w bawełnę i upiększania. Może rozczarować miłośników książek z większą ilością informacji, ale jak dla mnie było ich tyle ile trzeba. Urzekły mnie(i moją mamę) nie tylko wspaniałe często śmieszne lub smutne historię, ale także zdjęcia, których było bez liku, wybierane bardzo starannie, tak aby oddać klimat opisywanych ziem. Książka tak nam się spodobała, że kolejne części tej serii już do nas jadą :) Polecam.

eccellente | 2013-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Spodziewałam się nijakiej książeczki która będzie opisywała ''bajki'' o Ameryce i Afryce a jednak jestem pozytywnie zaskoczona.
Rozdział o dzieciach wojny był najlepszym i niesamowicie wzruszającym momentem

Aleksandra | 2014-07-04

Książka została moim towarzyszem podróżnym w pociągu Koluszki-Warszawa.
Nie wiem czy tylko moje wydanie jest takie wygodne, tzn coś jak kieszonkowe, ale wydaje mi się że wszystkie.
Wracając do tematu książka ciekawa, dobre napisana, opisuje kilka rzeczy o których wcześniej nie miałam pojęcia. Czytając zdałam sobie sprawę jak trudna jest praca reportera. Prócz tego? Świetne zdjęcia, przystępnie i ciekawie napisane. Książka nie jest zła,świetna też nie jest. Jest dobra. W całym tego słowa znaczeniu. I ani minimetr w stronę źle napisanej, oraz ani o minimetr nie przekroczyła granicy czegoś wspaniałego. Po prostu dobra.

CzarneEspresso | 2015-02-02
Na półkach: Przeczytane, 2015

Zbiór reportaży, a właściwie obrazków reporterskich. Nie są dogłębne, ale nie zmienia to faktu, że bardzo interesujące. Dobrze się czyta, styl pana Kraśko bardzo mi odpowiada.

Agrescikowna | 2015-01-02

Książkę dostałam w prezencie. Nie wiem czemu, ale najlepiej czytało mi się część o Ameryce i to z niej najwięcej pamiętam.
Przez Afrykę nawet nie do końca przebrnęłam. Jak ktoś się interesuje światem to jak najbardziej polecam.
Mnie najbardziej urzekły piękne fotografie.

borek123 | 2017-08-23
Przeczytana: marzec 2014