Dendrologia

dendrologia
flora i fauna
Tiamat

Inne wydania

Czwarte, zmienione i unowocześnione, wydanie podstawowego na rynku polskim podręcznika dendrologii. Zawiera zmiany i uzupełnienia oraz uwspółcześnienie informacji np. z dziedziny fitosocjologii.

źródło opisu: http://ksiegarnia.pwn.pl

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl

BlueBird | 2015-05-10

Dla osób pragnących poznać szczegółowo morfologię roślin drzewiastych idealna!

Tiamat | 2012-11-02
Na półkach: Przeczytane, Rośliny, Posiadam

Studia :3

Ok, to może coś o książce!

Zatem "Dendrologia" jak sam tytuł wskazuje jest książką o drzewach, głównie tych, które byłyby w stanie przeżyć w naszych warunkach klimatycznych. Przedstawia wygląd - od najmniejszej cząsteczki (liści, igieł, nasion, szyszek, owoców itp) do całego wyglądu rośliny, oprócz tego opisane są uwagi odnośnie wymagań glebowych i wszelkich innych.

Miłą rzeczą, którą spotkałam w tej książce jest wytłumaczenie nazw łacińskich na "ludzki", jako że jestem istotą nie związaną dotąd z łaciną (a szkoda!).

Dobra dla ogrodników, architektów krajobrazu i tym podobnych osobników, choć jeśli ktoś lubi te klimaty, to w zasadzie mógłby sobie czytnąć.

Niestety są to opisy głównie "czystych" gatunków, a więc odmian jest mało, bo i po co, skoro co roku są tysiące nowych?

Katarzyna | 2013-07-31
Przeczytana: 31 lipca 2013

idealna dla studentów kierunków przyrodniczych

katja_c | 2017-04-05
Spartak | 2017-02-01