Lekcje literatury

Wydawnictwo: Znak
83-240-0013-5
gargulec_lc

Książka Stanisława Falkowskiego ma szansę stać się tym, co stanowi jej temat - przygodą z literaturą. Skierowane do nastolatków, błyskotliwe szkice, zainspirują także nauczycieli, nawet tych (a może głównie?), którzy pod warstwą rutyny i doświadczenia próbują odnaleźć polonistyczny entuzjazm i świeżość. Pod piórem Falkowskiego ożywają znane, pokryte szkolną patyną teksty Homera, Mickiewicza, Słowackiego, Reymonta, Wyspiańskiego i innych „autorów naszych lektur”.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,742,Lekcje-literatury#note

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,742,Lekcje-literatury#note

pantheio | 2017-01-20
Alicja Rojan | 2014-10-25