Zgłosuj na książki roku 2017

Robot w papilotach. Optymistyczny przewodnik po przyszłości

Seria: Pytajniki
Wydawnictwo: Carta Blanca
pkicman

Mark Stevenson przemierzył ponad 25 tys. kilometrów na czterech kontynentach, rozmawiał z ponad trzydziestką geniuszy, spotkał cztery roboty, konwersował (choć na bardzo niskim poziomie) z dwoma komputerami – by dowiedzieć się, jak będzie wyglądał świat naszej przyszłości. Wbrew katastroficznym wizjom okazuje się, że nowa era ludzkości prezentuje się całkiem nieźle, a możliwości nauki wydają się nieograniczone. Wizje z filmów science fiction stopniowo stają się rzeczywiste, a autor rozprawia o nanotechnologii, genomach czy bionice w sposób tak prosty i ujmujący, że łatwo wyobrazić je sobie jako element codziennego życia.

„Pasjonująca podróż po wysuniętych placówkach awangardy współczesnej myśli naukowej”.
Olaf Szewczyk, „Przekrój”

„[…] rzadko mamy okazję poznania tak wybitnych ludzi od mniej oficjalnej strony. […] Problemy i stanowiące na nie antidotum technologie Stevenson opisuje kompetentnie i zrozumiale, co stanowi bezsprzeczny walor książki”.
MAREK ORAMUS, „Wiedza i Życie”

„[Stevenson pokazuje], że mamy szansę na przyszłość, której warto doczekać”.
„The Guardian”

„Stevenson to żywiołowy przewodnik po najnowszych osiągnięciach nauki – jest jak wynalazca i futurysta Ray Kurzweil, tyle że lektura jego książki nie dołuje”.
„THE WASHINGTON POST”

źródło opisu: http://www.cartablanca.pl