Pisklak

Wydawnictwo: Akapit Press
Wanda Orlińska
Róża_Bzowa

Książka nawiązuje do najlepszych powieści dla młodzieży, z Tym obcym Ireny Jurgielewiczowej na czele.

Ilustracje: Wanda Orlińska.

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-278-Pisklak

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-278-Pisklak

FannyBrawne | 2015-12-21

,,Pisklak" to historia nastoletniej Klary, której uporządkowane życie burzy narodzenie chorego braciszka. Piotruś i jego mama przebywają w szpitalu, a rodzina trwa w niepewności do dalszych losów chłopca. W tym czasie Klara spędza beztrosko czas ze swoją przyjaciółką Hanią. Pewnego dnia dziewczyny dowiadują się, że w opuszczanym domu, nazywanym Domem Starej Wariatki, ukrywa się nastoletni Cyryl wraz z młodszym bratem Nikodemem. Chłopcy mają zamiar udać się do Irlandii, gdzie przebywa ich matka. Wkrótce tajemnica ich pobytu zaczyna wychodzić na jaw.

,,Pisklak" to historia poruszają wiele tematów takich jak śmiertelna choroba, wyjazd za granicę ,,za chlebem", przemoc w rodzinie czy odrzucenie przez społeczeństwo. To także opis dojrzewania Klary, która z ufnej, nieco naiwnej nastolatki zmienia się w odpowiedzialną i dojrzałą dziewczyną. Jej przemianę ukazują fragmenty alternatywnej historii tworzonej w wyobraźni bohaterki. Początkowo jest to romans o przystojnym i tajemniczym...

Śmietanka | 2016-06-03

Miałam ochotę zamordować autorkę i bohaterkę za to, że tak zostawiła tego pisklaka. Płakałam jak bóbr ,ale to nie tylko przez biedne zwierze ale i jej chorego brata, który lada chwila mógł umrzeć oraz przez biednych chłopców próbujących odszukać matkę. Czy tylko ja nienawidzę Hani? To bardzo wkurzająca postać, mimo że to przyjaciółka Klary. Uważa się za królową i wszystko co najlepsze musi być jej, w tym chłopak, który wyraźnie zdaje się być bardziej zainteresowany Klarą.

Książka jak najbardziej należy do moich ulubionych pomijając, że koniec mógłby być inny.
Mimo to książka porusza i bawi do łez.

ainaka | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Książka taka sobie,nic ciekawego do mojego życia nie wniosła za to te opisyyy.......doprowadzały mnie do szału....

książkovaa | 2015-06-16
Na półkach: Przeczytane, Mega :3

świetna książka. tylko szkoda, że ma tak mało stron :(
aksamitne-stronice.blogspot.pl

kamyk97 | 2014-05-09

książka nawet fajna, ale na kolana nie rzuca, przeczytałam ją jakieś 2 miesiące temu a nic nie pamietam, ode mnie tylko 6

Kinga2002_63 | 2018-02-24
Koralina | 2017-08-22