Niewyjaśnione tajemnice II wojny światowej. 100 najbardziej zagadkowych epizodów

Tłumaczenie: Maciej Antosiewicz
Wydawnictwo: Amber
Unexplained mysteries of World War II
83-241-1575-7
II wojna światowa, zagadki,
historyczna
rafałs

Od niemieckiej inwazji na Polskę do japońskiego ataku na Pearl Harbor, od lądowania w Normandii po Iwo Jimę - słynne bitwy i kampanie II wojny światowej były przedmiotem niezliczonych opracowań. A mimo to lata 1939 - 45 kryją nadal wiele zagadkowych epizodów. Szczególne zbiegi okoliczności, dziwne wypadki, osobliwe wydarzenia, często równie istotne jak wielkie kampanie, plany strategiczne i decyzje dowódców:- podpalenie `Normandie`- próba porwania księcia Windsoru - zatoniecie USS Tang- sekret Reinharda Heydricha - tajemnica śmierci Joe Kenedy`egoi wiele innych zagadek przedstawionych w wyjątkowym zbiorze frapujących opowieści.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: http://www.antykwariathistoryczny.pl/index-1-160-0...»

azalia87 | 2015-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2015

dałam tej książce tylko pięć gwiazdek, ponieważ autor nie pokusił się o próby wyjaśnienia chociaż niektórych tajemnic, nawet hipotezy albo opracowania psychologiczne przypadku by mnie zadowoliły, a w tej książce tajemnica pozostaje tajemnicą. wypożyczając ją wiązałam z nią inne nadzieje. na poznanie czegoś nieodkrytego. a tu nic . rozczarowałam się.

BoAn Jan | 2013-12-04
Heisenberg | 2016-04-07