Nagroda

Cykl: Carvalho (tom 20)
Wydawnictwo: Noir sur Blanc
El premio
Kaklucha

W eleganckim hotelu w Madrycie ma się odbyć uroczystość wręczenia wyjątkowo cennej nagrody literackiej. Jednakże tuż przed rozpoczęciem okazałej ceremonii zostają znalezione zwłoki hojnego fundatora nagrody. Prywatny detektyw Pepe Carvalho, znany już czytelnikiem z poprzednich powieści Montalbana, szybko zdaje sobie sprawę, że niemal każda z osób w najbliższym otoczeniu denata mogła coś zyskać na jego śmierci. Jak można się spodziewać, zawiłe i obfitujące w wiele nieoczekiwanych zwrotów dochodzenie doprowadzi w finale do zdemaskowania zbrodniarza.

źródło opisu: http://www.noir.pl/

źródło okładki: http://www.noir.pl/