Rozmowy z Pablo Casalsem : wspomnienia i sądy muzyka

Wydawnictwo: Polskie Wydawnictwo Muzyczne
Conversations avec Pablo Casals
muzyka
Violoncello

Książka Corredora bardziej niż inne publikacje zbliża nas do osoby wielkiego Katalończyka, Pablo Casalsa. Czytając ją, przenosimy się wyobraźnią do zacisznego gabinetu w Prades; widzimy siedzącego w fotelu sędziwego mistrza z nieodłączną fajeczką, słyszymy jego wypowiedzi mądre, przemyślane, a równocześnie szczere, świadczące o żarliwej, nigdy nie słabnącej miłości do sztuki, o gorącym patriotyzmie, o dogłębnym, wszechstronnym zrozumieniu własnego posłannictwa, a zarazem o niezachwianym poczuciu słuszności i sprawiedliwości.

źródło opisu: Polskie Wydawnictwo Muzyczne, 1971

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!