Komunikacja niewerbalna. Płeć i kultura. Wybór zagadnień.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej
komunikacja niewerbalna
Anita

To wzorcowa książka porządkująca stan wiedzy na temat komunikacji niewerbalnej, uwzględniająca różnice wiążące się ze statusem płci (biologicznej i kulturowej w równej mierze) z jednej strony, a z drugiej pokazująca niejako codzienność interakcyjną naszych spotkań z odmiennością kulturową, codzienność, w ramach której zwykle nie zdajemy sobie sprawy z konsekwencji własnych zachowań, uważanych spontanicznie za zrozumiałe i oczywiste. Książkę można polecić jako opracowanie o wyjątkowych walorach poznawczych i edukacyjnych - jasne, napisane precyzyjnym językiem (i takoż skonstruowane), zachęcające do refleksji nad niejawnymi aspektami codzienności kontaktów międzyludzkich, kompetentne i otwierające perspektywy dalszych badań. Będzie to podstawowa lektura na wszystkich kierunkach studiów humanistycznych i społecznych, a ma szansę stać się książką czytaną przez tych wszystkich, którzy mają świadomość, że różnica kulturowa nie jest jedynie pustym hasłem.

źródło opisu: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2012

źródło okładki: Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, 2012

Agnieszka Chabura | 2015-06-13
Przeczytana: 13 czerwca 2015

Sięgnęłam po nią z przymusu, aczkolwiek czytanie sprawiło mi ogromną przyjemność. Niesamowicie ciekawa i wielopłaszczyznowa, "wstrzeliła" się w moje zainteresowania.