Dziecko, Czy muszę Ci to jeszcze raz powtarzać? Przełomowy program dzięki któremu twoje dzieci słuchają się bez napominania, przypominania lub krzyczenia.

Wydawnictwo: MT Biznes
dziecko, wychowanie
Anita

Gdy twoje dzieci są grzeczne, cały świat jest jaśniejszy. Dlaczego czasem jest tak trudno skłonić dzieci, by cię słuchały? Prosisz dziecko,by wyłączyło telewizję, zrobiło lekcje, spakowało się do szkoły lub poszło spać. Wiesz, że słyszy, co mówisz, lecz ignoruje to. Prosisz ponownie i? nadal brak jakiejkolwiek reakcji. Próbowałeś już wszystkiego - odsyłania do kąta, powtarzania tego samego po...

Gdy twoje dzieci są grzeczne, cały świat jest jaśniejszy.
Dlaczego czasem jest tak trudno skłonić dzieci, by cię słuchały? Prosisz dziecko,by wyłączyło telewizję, zrobiło lekcje, spakowało się do szkoły lub poszło spać. Wiesz, że słyszy, co mówisz, lecz ignoruje to. Prosisz ponownie i? nadal brak jakiejkolwiek reakcji. Próbowałeś już wszystkiego - odsyłania do kąta, powtarzania tego samego po raz setny, liczenia do trzech - lecz żadna z tych metod nie działa - znasz to prawda?
W książce Czy muszę Ci to jeszcze raz powtarzać? ?ekspertka ds. wychowania Amy McReady, organizatorka kursów internetowych znanych pod nazwą Positive Parenting Solutions (Pozytywne metody wychowywania dzieci) przedstawia metodę, która eliminuje wielokrotne powtarzanie tego samego lub krzyczenie na dzieci. Proponuje rozwiązanie pełne miłości i jednocześnie niezwykle skuteczne, jeżeli chodzi o skłanianie ich do pożądanych zachowań.
W tej niezwykłej książce McReady rozwiązuje jeden z odwiecznych paradoksów związanych z wychowaniem: danie dzieciom większej swobody, a nie jej ograniczanie, może zakończyć walkę o dominację w domu. Bazując na szkole psychologii Adlera wyjaśnia, że każda istota ludzka ma wrodzoną potrzebę decydowania - dzieci nie są tu wyjątkiem. Gdy jednak potrzeba ta nie jest zaspokajana w pozytywny sposób, zaczynają one poszukiwania, które mogą przejawiać się najbardziej frustrującym postępowaniem.

Sławomir Skrobisz | 2016-03-12
Przeczytana: 07 marca 2016

Świetna książka. Sama filozofia relacji z dziećmi bardzo mi się podoba. Do tego, co jest na duży plus, są tu konkretne rady jak to zrobić, i to szczegółowo. A nie tylko co trzeba zrobić.
Polecam!

mikpaw | 2015-06-12

Te metody nie działają na normalne, zdrowe i żywe (w sensie ruchliwości;)) dzieci. Może w Stanach, jak rodzice wspomagają się jakimiś prozakami... Kiedyś przeglądając książkę "Wystarczająco dobrzy rodzice" znalazłem poradę w stylu, żeby wyrzucić do kosza książki, które zawierają tylko porady i zapewniają, że te porady są uniwersalne i zawsze działają (a jeśli nie działają to jest to tylko wina rodziców, którzy nie umieją ich właściwie zastosować). No właśnie. Zawyżyłem ocenę, bo było kilka śmiesznych fragmentów.

marek | 2012-12-30
Przeczytana: 30 grudnia 2012

Z teorią można się zgodzić albo nie - ale na pewno, zeby wyrazić na jej temat jakąś opinię trzeba się z nią zapoznać. To taka wzmianka dla rodziców hołubiących tradycyjnym metodom wychowania i mających "klapki na oczach" w stosunku do jakichkolwiek zmian :-)
Nie zgadzam się w pełni z metodami postępowania zawartymi w tej publikacji, ale kilka narzędzi zamierzam przetestować
Książka przedstawia teorię na temat tego jak wychowywać dzieci, by nie musieć ich w żaden sposób karać.
Teoria wg mnie jednak utopijna.

Justyna | 2014-02-19
Przeczytana: 19 lutego 2014

Genialna! Proste zasady i narzędzia, które można stosować jako pomocną dłoń w wychowywaniu każdego dziecka - małego i dużego, zgodna z założeniami psychologii pozytywnej, wychowania z szacunkiem, porozumienia bez przemocy. Z założenia oparta o dwie podstawowe potrzeby dziecka - przynależności i uznania. Kompendium wiedzy dla rodziców, ale też wychowawców przedszkoli i szkół. Żeby tylko każdy chciał stosować w życiu codziennym te metody, to myślę, że wiele dzieci stałoby się szczęśliwszych...

mjusta | 2017-08-31
Przeczytana: 03 kwietnia 2017

przesłuchałam audiobooka - bardzo mi się podoba i słucham go systematycznie. Większość metod i narzędzie do zastosowania. Bardzo dużo praktycznych zdań, np. jak dziecko zachęcać a nie oceniać. Ostatnie narzędzie jest takie typowo amerykańskie, ale większość - do wdrożenia w polskich rodzinach. Polecam wszystkim wszem i wobec. Do tego ciekawy głos lektorki, który już od początku sugeruje, by nie krzyczeć na dzieci

Kasia | 2017-08-02
Przeczytana: 02 sierpnia 2017