Wszystkie koty mają zespół Aspergera

Tłumaczenie: Ulisses Zalewski
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biała plama". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Linia
All Cats Have Asperger Syndrome
978-83-63000-24-0
zespół Aspergera, autyzm
poradniki
fragola

Zespół Aspergera należy do zaburzeń ze spektrum autyzmu. Jest zaburzeniem rozwojowym, które cechuje się: problemami w zakresie interakcji społecznych, problemami w werbalnej i niewerbalnej komunikacji, sztywnością myślenia i zachowania. Książka Kathy Hoopmann przeznaczona dla dzieci i rodziców w prosty i zabawny sposób pokazuje w jaki sposób postrzegają świat dzieci z zespołem Aspergera,...

problemami w zakresie interakcji społecznych,
problemami w werbalnej i niewerbalnej komunikacji,
sztywnością myślenia i zachowania.
Książka Kathy Hoopmann przeznaczona dla dzieci i rodziców w prosty i zabawny sposób pokazuje w jaki sposób postrzegają świat dzieci z zespołem Aspergera, wykorzystując zdjęcia kotów w codziennych sytuacjach.

źródło okładki: strona wydawcy www.bialaplama.pl

AnnaSikorska | 2016-04-14

Zespół Aspergera (należący do spektrum autyzmu) jest jednym z coraz częściej diagnozowanych zaburzeń obejmujących upośledzenie umiejętności społecznych, trudności w akceptowaniu zmian, ograniczoną elastyczność myślenia przy braku myślenia umysłowego, obsesyjnymi zainteresowaniami. Od autyzmu dziecięcego różni się bardziej prawidłowym rozwojem mowy i funkcji poznawczych. Często dorosłym trudno zrozumieć, dlaczego dziecko funkcjonuje inaczej i na czym owa odmienność polega, przez co trudno im wyjaśnić dzieciom, dlaczego ich rodzeństwo lub kolega inaczej się zachowuje.
Świetnym materiałem pomagającym przybliżyć otoczeniu zaburzenia są książki Kathy Hoopmann. Jedną z nich jest piękny album „Wszystkie koty maja zespół Aspergera” zawierający wiele pięknych zdjęć kotów. Na każdej stronie znajdziemy pięknego kociaka i jedno zdanie przybliżające czytelnikom czym jest Zespół Aspergera. Dowiemy się między innymi, że pierwsze oznaki pojawiają się już we wczesnym dzieciństwie. Takie dzieci...

Julita | 2014-01-27

Koty – podobno chodzą własnymi ścieżkami, nikomu się nie podporządkowują, żyją według własnym, indywidualnych zasad… Nie lubię kotów. Zdecydowanie nie lubię kotów! A tu proszę… Pozycja ,,Wszystkie koty mają Zespół Aspergera ‘’ Kathy Hoopmann pokazała, że z kotami można mieć więcej wspólnego niż mogłabym przypuszczać... Porównanie osób z Zespołem Aspergera do kotów początkowo mnie oburzyło. Mój syn jest niby jak kot?! Skandal! Nie lubię kotów. Nigdy ich nie lubiłam. Nigdy nie można było nad nimi zapanować, nie chciały współpracować, jak takie chociażby nawet mało rozgarnięte pieski. Nieufnie, w pełnym wzburzeniu otworzyłam książkę. Skoro ktoś robi mi porównania dziecka do kota warto wiedzieć – dlaczego? Szata graficzna - urzekająca. Z uwagi na nią przyjrzałam się bliżej także treści. Treści, która ujęta jest w bardzo lakoniczny, sentencjonalny sposób. Pozornie za prosty, jednakże po zastanowieniu – idealny, by zobrazować dziecku jego diagnozę. Dziś wiem, że jest to doskonała pozycja...

Abee | 2014-06-12
Przeczytana: 2013 rok

Przyjemnie o trudnych zachowaniach ze spektrum ZA. Pomysł zobrazowania za pomocą kotów - genialny. Bardzo przydatne dla wprowadzenia osób nieuświadomionych w niełatwy temat.

Agnieszka | 2013-01-21
Przeczytana: 17 listopada 2012

"Dzieci z Aspergerem postrzegają świat
na swój własny, wyjątkowy sposób"

Genialny pomysł na przybliżenie czym jest Zespół Aspergera. Po lekturze tej książki można patrzeć na dzieci z ZA jako na wyjątkowe, a nie tylko problemowe. Zdecydowanie obowiązkowa lektura dla tych, którzy spotykają się z osobami z ZA.

fragola | 2012-11-01

W jaki sposób opowiedzieć dzieciom o trudnych rzeczach - np. zaburzeniach autystycznych? Mozna do tego wykorzystac proste zdania i sympatyczne zdjęcia. Tak zrobila autorka (pomyslodawczyni) tej ksiązeczki.
Mozna sie zastanawiac, czy nie powinni po nią sięgnąć rodzice.

Moni | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, Autyzm, Posiadam
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Ilustrowany podręcznik dla rodziców, a może zwłaszcza nauczycieli. Czym jest ZA, jak na niego patrzeć, jak być obok nie raniąc ,ale na tyle blisko by pomóc i się zaprzyjaźnić. Pięknie ilustrowany album ze zdjęciami przesłodkich kociaków i mądrym komentarzem.

Siostra Bez Osierdzia | 2015-10-04

Książka składa się z kilkudziesięciu stron opatrzonych sporymi fotografiami i hasłami dotyczącymi przypadłości zespołu Aspergera. Merytorycznie jest dla dzieci i młodzieży, dla rodzeństwa osoby dotkniętej Aspergerem. Nie zaspokoi ciekawości kogoś, kto chce zgłębić temat. Choć fotografie piękne i opisy proste i zrozumiałe.

Hedahe | 2016-05-15
Przeczytana: 10 maja 2016

Przecudowna, wspaniała książka ocieplająca wizerunek dziecka (ale i nie tylko!) z Zespołem Aspergera. Właściwie nie tylko książka, ale bardziej album. A w sumie nie wiem, jak można to nazwać. Tak czy siak, jest to lektura ... kochana.

Przeczytana: 24 czerwca 2016

Wybitna książka ukazująca życie osób z ZA :)

sorensdaughter | 2017-04-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017