Kształtowanie charakteru

Wydawnictwo: Instytut Edukacji Narodowej
83-88162-11-X
religia
Frutituti

Czy chcemy być ludźmi z charakterem? Jeżeli tak, to nie zadowalajmy się spełnieniem paru aktów cnoty wzdłuż drogi, prowadzącej do człowieczego ideału, ryzykujemy bowiem wówczas pozostanie w tyle. Wręcz przeciwnie, mnóżmy akty cnót w nieskończoność i w tym mnożeniu cnót posługujmy się metodą. W taki sposób nabędziemy trwałych nawyków moralnych, które nam umożliwią zdobycie umiłowania ideału i nadadzą naszemu postępowaniu jednolitość i stałość.

źródło opisu: Instytut Edukacji Narodowej, 2001

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!