Wyobraźnia socjologiczna

Seria: Biblioteka Socjologiczna
Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
The Sociological Imagination
Aesir

Książka jest uznawana za jedną z najważniejszych prac socjologicznych XX wszechczasów! C. Wright Mills, jeden z najczęściej cytowanych socjologów amerykańskich, w pasjonujący sposób wprowadza w świat socjologii i przedstawia główne założenia jej humanistycznej wizji. Sam termin "wyobraźnia socjologiczna" przeniknął do socjologicznego dyskursu na opisanie sposobu patrzenia na świat, który łączy jednostkowe, społeczne i historyczne wymiary ludzkiego życia.

źródło opisu: Państwowe Wydawnictwo Naukowe ( PWN ), 2007

źródło okładki: http://ksiegarnia.pwn.pl/produkt/6639/wyobraznia-socjologiczna.html

Trithemius | 2016-08-11
hasmik | 2016-03-18