Dead Man's Island

978-0-19-479055-0
przygodowa
angielski
Quirell

Mr Ross lives on an island where no visitors come. He stops people from taking photographs of him. He is young and rich, but he looks sad. And there is one room in his house which is always locked. Carol Sanders and her mother come to the island to work for Mr Ross. Carol soon decides that there is something very strange about Mr Ross. Where did he get his money from? How can a young man buy...

Carol Sanders and her mother come to the island to work for Mr Ross. Carol soon decides that there is something very strange about Mr Ross. Where did he get his money from? How can a young man buy an island? So she watches, and she listens - and one night she learns what is behind the locked door.

źródło opisu: http://elt.oup.com

źródło okładki: http://elt.oup.com

Quirell | 2012-11-01
Przeczytana: 01 listopada 2012

Przyjemna książka w języku angielskim na 2 poziomie. Łatwa i przyswajalna treść. Opowiada o dziewczynie, której ojciec ginie w katastrofie lotniczej.Carol nie może sobie z tym poradzić. Zaczyna obracać się w złym towarzystwie. Jej matka postanawia wyjechać do Londynu, aby tam zaczęły nowe życie z dala od kłopotów. Pewnego dnia zauważają w gazecie ofertę pracy. W Szkocji, na małej prywatnej wyspie pilnie potrzeba sekretarki.Oferowane jest zakwaterowanie zatrudnionej razem z jej rodziną. Dla nich strzał w dziesiątkę. Bez zastanowienia umawiają się na spotkanie i wyjeżdżają. Mama Carol okazuje się wspaniałą kandydatką na to miejsce i bez problemu dostaje posadę. W końcu docierają na wyspę. Carol zauważa, że wyspa jest dość dziwna. Mieszka na niej tylko kilka osób, a wszyscy przepływający obok unikają jej. Sam właściciel jest specyficzny. Nigdy nie opuszcza wyspy. Całymi dniami przesiaduje w swoim gabinecie. Carol zaczyna być coraz bardziej zaciekawiona i postanawia dowiedzieć się co...

booklica | 2015-11-19
Na półkach: Przeczytane, 2015, Po angielsku