Fotografia według Langforda dla fotografów, czyli jak opanować tę sztukę

Tłumaczenie: Honorata Madej
Wydawnictwo: Wojciech Marzec
978-83-931211-5-1
fotografia, poradnik, langfort, warsztat
poradniki

Fotografia według Langforda dla fotografów, czyli jak opanować tę sztukę (9 światowe wydanie) jest jednym z tomów trylogii: Fotografia według Langforda, która stanowi pełne kompendium wiedzy fotograficznej. To jedno z najważniejszych wydawnictw z dziedziny fotografii na świecie. Podręcznik Fotografia według Langforda dla fotografów, czyli jak opanować tę sztukę jest niezwykłym wprowadzeniem...

niezwykłym wprowadzeniem do wspaniałego przedmiotu, jakim jest fotografia.
Książka bardzo umiejętnie omawia zagadnienia zarówno techniczne, jak i estetyczne. Uczy podejścia do fotografii i daje odpowiedź na często pojawiające się pytania. Pozwala zyskać większą świadomość fotograficzną i wykształcić własny styl.

Fotografia według Langforda dla fotografów, czyli jak opanować tę sztukę wprowadza do
zagadnienia fotografii i omawia różnorodne umiejętności przydatne w praktyce. Podręcznik
stworzony został z myślą o adeptach fotografii, bez względu na wiek. Założono, że czytelnik nie
posiada żadnej teoretycznej wiedzy o fotografii, ani żadnego wykształcenia w tej dziedzinie. Niniejsza książka wyjaśnia zasady działania sprzętu, objaśnia techniki, dostarcza informacji zarówno o fotografii tradycyjnej, jak i cyfrowej, a także o materiałach i procesach, naświetlaniu i obróbce
obrazu. Obrazowy język, słowniczek pojęć, ponad 400 ilustracji, zdjęć i tabel oraz ćwiczenia ułatwią zrozumienie najbardziej złożonych zagadnień fotografii.

Jednocześnie waga zawartości wizualnej fotografii i jej znaczeń jest omawiana w odniesieniu
do prac wielu znaczących współczesnych i historycznych już fotografów. Jest to podręcznik mający zainteresować i przekazać wiedzę w równej mierze studentom, amatorom i profesjonalistom.

Fotografia według Langforda, czyli jak opanować tę sztukę to książka uznawana za biblię każdego fotografa.
Pozycja obowiązkowa na półce każdego, dla kogo fotografia to nie tylko hobby czy zawód, ale również pasja i sposób na życie.

źródło opisu: http://w-wm.pl/fwl_dla_fotografow.php

źródło okładki: http://w-wm.pl/fwl_dla_fotografow.php