Elita władzy

Tłumaczenie: Mieczysław Maneli
Wydawnictwo: Książka i Wiedza
The Power Elite
Aesir

"Elita władzy" zajmuje istotne miejsce wśród literatury paradygmatu konfliktu społecznego. Przedmiot zainteresowania autora, reprezentującego radykalny nurt refleksji nad tym zjawiskiem, stanowią nierównomierna dystrybucja władzy w społeczeństwie oraz nadmierna jej kumulacja na poziomie potężnych elit, jako atrybuty systemu kapitalistycznego. Gwarantami kontroli "szarych mas" przez klasy wyższe są prestiż i bogactwo, zaś ów nieprzebrany tłum nie dysponuje żadnym wpływem na kwestie polityczne i prawne, ani na jakiekolwiek podejmowane przedsięwzięcia.

źródło opisu: Opis autorski

źródło okładki: Książka i Wiedza 1961