Podróż w świat politologii

Wydawnictwo: WAM
978-83-7505-339-5
Łukasz

Dawniej mawiano, że ktoś działa „politycznie", gdy działa skutecznie nie wchodząc (za bardzo) w kolizję z zasadami etyki. Mówiono o człowieku, że jest on „polityczny", jeżeli był bystry na umyśle i dobrze wychowany. Dziś określamy sprawę jako „polityczną", jeżeli z daleka pachnie ona aferą; „polityk" nie budzi naszego zaufania. A jednak polityka to sztuka kierowania „politeją", czyli wspólnotą obywateli. Musimy jej przywrócić pozytywne znaczenie. Pomoże nam w tym podróż w świat politologii. Po takiej podróży będziemy sensownie uczestniczyć w rządach demokratycznym państwem.

źródło opisu: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=opis&Id=50144

źródło okładki: http://katalog.wydawnictwowam.pl/?Page=okladka&Id=50144

Łukasz | 2012-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2012

Fenomenalna! Oczywiście dla tych którzy interesują się polityką, wosem ale nie tylko. Nie jest to kolejny, nudny podręcznik jakich pełno w księgarniach, ale przyjemna, napisana prostym językiem "podróż" przez cały wielki świat politologii. To nie jest książka ze sztywnymi definicjami, które powinno się wkuwać na pamięć, ale jasne i przejrzyste wyjaśnianie kolejnych aspektów, poznawanie następnych elementów. Widać że autor nie pisze "w próżnię" ale pisze do czytelnika. Wczuwa się w jego sytuację i zwraca szczególnie uwagę na aspekty które mogą być niezrozumiałe i wyjaśnia je.
Polecam tę książkę szczególnie tym osobom które przygotowują się do matury z WOS-u, gdyż jest to wspaniałe uzupełnienie, a ewentualnie wyjaśnienie zagadnień z podręczników. Jeśli ktoś ma problemy ze zrozumieniem tego co mówi nauczyciel na lekcji wosu, to w niektórych przypadkach ta książka może być idealną pomocą.

Siro | 2016-06-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016