Terapia narracyjna. Wprowadzenie

Tłumaczenie: Grzegorz Baster
Wydawnictwo: Paradygmat
What is narrative therapy. An easy-to-read introduction
mantra

Koncepcja terapii narracyjnej narodziła się w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Australii. Za jej twórcę uważa się Michaela White’a (1948–2008), jednego z założycieli Dulwich Centre – pierwszego i jak dotąd największego ośrodka terapii narracyjnej na świecie. Współtwórcą tego podejścia jest David Epston, pracujący w Nowej Zelandii. Stopniowo terapia narracyjna zaczęła zyskiwać...

Stopniowo terapia narracyjna zaczęła zyskiwać popularność w Stanach Zjednoczonych, następnie w Europie – głównie w Wielkiej Brytanii oraz Danii. Obecnie programy większości szkoleń psychoterapeutycznych obejmują wykłady lub warsztaty dotyczące teorii i praktyki narracyjnej. Również w Polsce ten nurt staje się coraz bardziej znany.

Książka Alice Morgan to pierwsza na polskim rynku publikacja w całości poświęcona zagadnieniom terapii narracyjnej. Adresowana jest przede wszystkim do psychoterapeutów chcących bliżej poznać metody pracy narracyjnej. Niektóre z nich stały się klasycznymi technikami, którymi posługują się terapeuci różnych orientacji, inne mogą być mniej znane polskiemu Czytelnikowi. Z pewnością zainteresuje też nieprofesjonalistów jako wprowadzenie do nieco odmiennego sposobu myślenia o człowieku, jego problemach i możliwościach pomagania mu w trudnościach.

dr Szymon Chrząstowski
Wydział Psychologii UW

źródło opisu: http://www.paradygmat.eu/pl/ksiazki/51-terapia-narracyjna-wprowadzenie

źródło okładki: http://www.paradygmat.eu/pl/ksiazki/51-terapia-narracyjna-wprowadzenie

baka_neko | 2015-06-14
Jagna89 | 2015-12-13