Ekonomia eksperymentalna

Wydawnictwo: Wolters Kluwer
978-83-264-3798-4
biznes, finanse
almos

Pierwszy polski podręcznik ekonomii eksperymentalnej Czy ekonomia może posługiwać się metodą eksperymentalną? Czy da się stworzyć prawdziwy rynek w laboratorium? Czy można w efektywny i etyczny sposób eksperymentować na żywym organizmie instytucji gospodarczych? Autorzy książki podkreślają, że odpowiedzi na te pytania są twierdzące, i zabierają czytelnika w świat ekonomii eksperymentalnej -...

Pierwszy polski podręcznik ekonomii eksperymentalnej
Czy ekonomia może posługiwać się metodą eksperymentalną?
Czy da się stworzyć prawdziwy rynek w laboratorium?
Czy można w efektywny i etyczny sposób eksperymentować na żywym organizmie
instytucji gospodarczych?
Autorzy książki podkreślają, że odpowiedzi na te pytania są twierdzące, i zabierają czytelnika w świat ekonomii eksperymentalnej - intensywnie rozwijającej się dziedziny, która staje się niezbędnym narzędziem w ręku ekonomistów i praktyków biznesu.
Czytelnik znajdzie w publikacji wiele przykładów praktycznego zastosowania eksperymentów, m.in. w badaniach rynkowych, budowaniu zaangażowania pracowników czy planowaniu aukcji i przetargów.

źródło opisu: http://wkp.profinfo.pl

źródło okładki: http://wkp.profinfo.pl