National Geographic 09/2012 (156)

Seria: National Geographic Polska
Wydawnictwo: G+J RBA
czasopisma
kamk

W numerze: SPIS TREŚCI: Edytorial Skaner popularnonaukowy Koszer vs. Halal - Czy religijne nakazy i zakazy związane z jedzeniem mają swoje racjonalne uzasadnienie? Fotoreportaż - Andrzej Wiktor portretuje współczesnych husarzy – ludzi, którzy żyją historią i wiernie ją rekonstruują. Archeologia zbrodni – młoda dyscyplina badawcza pozwala odtworzyć ostatnie chwile ofiar...

W numerze:
SPIS TREŚCI:

Edytorial
Skaner popularnonaukowy
Archeologia zbrodni – młoda dyscyplina badawcza pozwala odtworzyć ostatnie chwile ofiar masowych mordów.
Husaria - Formacja, która szarżą miażdżyła wroga, przez blisko dwa wieki nie miała sobie równych. Czemu zawdzięczała piekielną skuteczność?
Wenezuela - Polska wyprawa do zaginionego świata tepui – jednego z najmniej poznanych skrawków ziemi – przyniosła odkrycia nowych gatunków.
Jemen - Przepędzenie dyktatora nie oznacza jeszcze końca kłopotów. Jemen wciąż trawi gorączka – kraj znieczula się czatem i ulega plemiennym buntom.
Arabskie rewolucje - Północna Afryka i Bliski Wschód po arabskiej wiośnie – jakie są prognozy dla regionu, który przykuwa dziś uwagę świata?
Koala - Zwierzątka o aparycji pluszowych przytulanek nie lubią przeprowadzek. Cóż więc robić, gdy obok ich eukaliptusa pewnego dnia wyrasta jednorodzinny dom?
Podwodne góry - Morskie dno, tak jak wystające nad wodę kontynenty, usiane jest górami. Tyle że w wodzie, inaczej niż na lądzie, im wyżej, tym
bogatsze życie. W dodatku życie bardzo mało zbadane.
Portret błyskawicy - Aby sfotografować narodziny błyskawicy, trzeba mieć gigantyczną kamerę, wiele wytrwałości i jeszcze więcej szczęścia. Timowi Samarasowi tego ostatniego na razie brakuje, ale niczym błędny rycerz przemierza Wielkie Równiny, nie tracąc nadziei. (TYLKO DLA PRENUMERATORÓW)

źródło opisu: http://www.national-geographic.pl/biezace-wydania/0/2012/131/

• PS Kocham Cię na zawsze
Mock. Golem
Marek Krajewski

8,5 (2 ocen i opinii)
Emocje i nastrój. Jak je zrozumieć i kształtować
Daniel Jerzy Żyżniewski

5 (2 ocen i opinii)
Niewiarygodna wspinaczka
Mark Synnott

8,67 (3 ocen i opinii)
Burze w mózgu. Opowieści ze świata neurologii
Suzanne O'Sullivan

8 (1 ocen i opinii)
Inteligencja sztuczna, rewolucja prawdziwa. Chiny, USA i przyszłość świata
Kai-Fu Lee

7,33 (3 ocen i opinii)
Hajlajf. Czysta prawda o brudnej służbie
KAFIR , Łukasz Maziewski

9 (5 ocen i opinii)
PS Kocham Cię na zawsze
Cecelia Ahern

7,79 (24 ocen i opinii)
Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!