Irlandzkie marzenia

Cykl: Irlandzka wróżka (tom 3)
Wydawnictwo: HarperCollins
Irish dreams

Brian Donnelly – znakomity trener koni wyścigowych – już od pierwszej chwili wzbudza zainteresowanie Keeley Grant. Ten małomówny i zamknięty w sobie Irlandczyk wyraźnie jej unika. Keeley robi więc wszystko, żeby przełamać lody, zwłaszcza że łączy ich wspólna pasja i praca w dużej stadninie jej ojca. Brian staje się dla niej ideałem mężczyzny. Żywiołowa i spontaniczna Keeley dotychczas zawsze osiągała to, czego zapragnęła. Teraz chce, by Brian ją pokochał. Nie wie, że Brian też ma marzenia, które tylko ona może spełnić.

źródło opisu: Mira, 1012

źródło okładki: Mira, 1012

marcia | 2012-10-21
Przeczytana: 20 października 2012

Bardzo przyjemnie mi się czytało "Irlandzkiego buntownika" szczególnie w tej sytuacji, że byłam ostatnio strasznie zajęta i fajnie było się wyluzować przy dobrym romansie ;)
Polecam.

LePapillon | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Książkę czyta się szybciutko, w sam raz na jeden, chłodny wieczór pod kocykiem. :)

Co prawda nie zaprzeczę, że czegoś mi tutaj mocno brakowało ...
W porównaniu do innych cenionych przeze mnie powieści tego typu, opis uczucia pomiędzy bohaterami był mało wyrazisty, chwilami wręcz mdły. Podobnie zresztą mam zastrzeżenia do stylu autorki, nie bardzo do mnie przemówił.

Mimo wszystko polecam! Ocenka na 6.

agata | 2018-06-17
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam, Romans
Przeczytana: 17 czerwca 2018

„Mała Dee” i Travis mają już dorosłe dzieci. Ich najstarsza córka prowadzi szkółkę jeździecką. W powieściach dzieci tak szybko rosną.
Keeley Grant uchodzi za osobę zimną, zdystansowaną, córeczkę bogatych rodziców. Ta dziewczyna jednak potrafi bardzo ciężko pracować, jest uparta i zawsze osiąga swój cel.
Gdy jej ojciec zatrudnia nowego trenera koni, Briana, dziewczyna postanawia z nim poflirtować. Mężczyzna zdaje sobie jednak sprawę, że córka szefa, choć bezsprzecznie piękna i pociągająca, ulepiona jest z innej gliny. On jest pochodzącym z biednej rodziny, prostym człowiekiem, ona-księżniczką.
Brian postanawia przede wszystkim sprawdzić się jako pracownik. Jako pierwszy cel wyznacza sobie ujarzmienie niesfornej klaczy Betty. Codziennie ciężko pracuje, spotyka też Keeley, która robi wszystko by go uwieść. Mężczyzna tłumaczy sobie, że między nimi istnieje jedynie więź fizyczna.
Kiedy razem z...

like_speed | 2017-10-13
Na półkach: Przeczytane, 2017

Brian dostaje posadę trenera w stadninie Travisa Granta. Gdy pierwszy raz spotyka najstarszą córkę szefa, Keely, jest jak porażony. Nie znając jej wypracował sobie o niej wyobrażenie snobistycznej księżniczki. Ale czy pozory nie mylą?
Poznając ją z każdym dniem lepiej, zaczyna się w niej zakochiwać, czego wcale nie chciał. Choćby dla tego, że wcale nie jest przekonany czy jest jej godzien.

Małgorzata Chabzda | 2014-12-04
Przeczytana: 03 grudnia 2014

Książka o wszystkim i o niczym. Najwięcej o wyścigach konnych do tego dochodzi nudny romans i jak dla mnie książka wypada bardzo słabo i naiwnie.

aannaa | 2014-01-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 02 stycznia 2014

Bardzo fajne opowiadanie. Chyba najlepsza z tych trzech części.

| 2012-08-17
Przeczytana: 12 lipca 2012

Nora Roberts urodziła się w Silver Spring, stan Maryland, jako najmłodsza z pięciorga dzieci. Po nauce w szkole katolickiej prowadzonej przez zakonnice, wzięła młodo ślub i osiedliła się w Keedysville, w Marylandzie. Nora Roberts należy do wielu zrzeszeń pisarzy oraz jest laureatką wielu nagród, które dostała od swych kolegów po fachu i wydawnictw.

Piąta i ostatnia książka, którą udało mi się przeczytać podczas pobytu w u Irenki. O ile się nie mylę, spotkanie z nią zakończyłam około czwartej nad ranem i byłam z tego powodu bardzo dumna. Stosunkowo rzadko zdarza mi się zawalać nocki aby dokończyć rozpoczęte powieści. Tym razem miałam jednak towarzystwo, więc i czas leciał mi zupełnie inaczej.

Brian Donelly uznawany jest za jednego z najlepszych poskramiaczy koni. Mężczyzna traktowany jest przez nie niczym przyjaciel, któremu mogą bezgranicznie zaufać i który zrobi wszystko co jego mocy, aby w niedalekiej przyszłości stały się mistrzami wyścigów. Z tego właśnie powodu, główny...

ewa | 2017-05-13

Brian jest trenerem koni,Keeley jest córką jego pracodawcy.I choć początkowo wyjątkowo siebie nie lubią,z biegiem czasu zmieniają się ich uczucia i nastawienie względem siebie.Wydaje się,że wszystko ich dzieli,jednak chemia między nimi jest dobrze odczuwalna.Środowisko koniarzy pokazane jest z trochę innej perspektywy,niż w poprzednich częściach,nie ma tu pracy w stajni,czy samych wyścigów,najważniejsza jest praca nad zwierzęciem ,by mogło pozbyć się złych nawyków lub po prostu by przestało cierpieć.Praca Keeley,ze zwierzętami,które były maltretowane i z dziećmi źle traktowanymi(choć to ostatnie jest zaledwie wspomniane),to nie tylko hobby bogatej,znudzonej dziewczynki.To powołanie i praca na cały etat.
Co do romansu-choć lekko przewidywalny i chwilami nieco schematyczny to jednak gorący i dobrze się o nim czytało.Brakowało mi jedynie przyłapania młodych podczas in flagranti przez nadopiekuńczego ojca dziewczyny.Poza tym książkę oceniam na plus.A przede mną jeszcze jedna,ostatnia...

Edyta Zając | 2017-03-13
Przeczytana: 12 marca 2017

Tę serię Nory Roberts polubiłam z jednej strony z powodu łączenia klimatu Irlandii z Ameryką, a z drugiej strony dlatego, że głównym wątkiem były konie. Po raz kolejny przekonałam się, że osadzenie powieści w konkretnym świecie, konkretnej pasji, konkretnym świecie, sprawia, że nie można się od niej oderwać.

"Irlandzki buntownik" to trzecia książka z tej serii. Historia mnie wciągnęła tak, że spędziłam przy niej leniwe niedzielne popołudnie. Choć lubię bardziej burzliwe zakończenia i więcej kłód stawianych pod nogi bohaterom, dobrze bawiłam się przy tej książce.

Patrycja12349 | 2016-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Książka jest bardzo ciekawa. Posiada wiele momentów akcji. Nie jest taka jak wiele książek, że akcja się w pewnej chwili i nikt nie wie co się dalej dzieje. Według mnie książka ta jest idealna! Polecam przeczytanie tej pięknej książki.