Oto Kot

Wydawnictwo: Albus
978-83-89284-87-7
Monika Stocka

Książka „Oto kot” Pauliny Wierzby z przepięknymi ilustracjami Marianny Sztymy, to rarytas dla wszystkich wielbicieli kotów, tych małych i tych dużych. Koty fascynują człowieka od tysięcy lat. Mimo że są udomowione, nigdy nie pozwoliły nam całkowicie się poznać, oswoić ani podporządkować. Jeszcze kilka wieków temu przypisywano im magiczne właściwości, a w starożytności nawet darzono czcią!...

Koty fascynują człowieka od tysięcy lat. Mimo że są udomowione, nigdy nie pozwoliły nam całkowicie się poznać, oswoić ani podporządkować. Jeszcze kilka wieków temu przypisywano im magiczne właściwości, a w starożytności nawet darzono czcią! Zdarzały się niestety również mroczne momenty historii. W średniowieczu tajemnicza natura kotów budziła w ludziach lęk i były one tępione jako źródło złej mocy.
Współcześnie koty to najpopularniejsze zwierzęta domowe, najlepsi przyjaciele człowieka, którzy odgrywają ważną rolę w naszej kulturze. Kocury nieustannie nas zaskakują, zadziwiają, bawią do łez, jednocześnie ucząc opanowania i spokoju. Koty to jedne z najbardziej niezwykłych istot, z jakimi obcuje człowiek. Prawdziwe cuda natury! Posiadają doskonale skonstruowane ciało, które pozwala im na wykonywanie akrobacji, o jakich człowiek może tylko pomarzyć. Spośród innych zwierząt wyróżnia je także niezwykła osobowość - każdy z nich jest jedynym w swoim rodzaju indywidualistą.
Jeśli chcesz odkryć choć część z kocich tajemnic, zajrzyj do tej książki. Poznasz dzięki niej między innymi kocią prehistorię, bliższych i dalszych kuzynów kota domowego, kocich rekordzistów, sekrety kociej anatomii, komunikacji czy osobowości. Sprawdzisz również jakim byłbyś kotem, gdybyś był kotem oraz dowiesz się, że koty potrafią leczyć, a nawet posiadają magiczną moc!

źródło opisu: http://www.motyleksiazkowe.pl/index.php?s=karta&id=4006

źródło okładki: http://www.polskailustracjadladzieci.pl/2012/09/zapowiedz-oto-kot.html

vandenesse | 2013-01-15
Przeczytana: 15 stycznia 2013

Obowiązkowa pozycja dla kociarzy! Właściwie nie tylko kociarzy ale dla wszystkich ludzi, bo nie od dziś wiadomo, że "ludzie dzielą się na miłośników kotów i na osoby pokrzywdzone przez los" :)
I co najważniejsze w tego typu książkach - rewelacyjne ilustracje.

Monika Stocka | 2012-11-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 08 listopada 2012

Odkąd pamiętam, zawsze chciałam mieć kota. Rodzice jednak bardzo kategorycznie mi zabronili i ostatecznie udało mi się przemycić psa. No ale pies, jak kochany by nie był (a mój był) to nie jest nawet „prawie” kot. Teraz, gdy jestem panią na włościach, olśniło mnie, że mój głos w negocjacjach jest znacznie silniejszy, a do tego mam wsparcie w postaci syna. Dostałam zgodę "prawienapiśmie" i już, już rozglądałam się po znajomych, bo przecież zawsze ktoś ma jakieś koty do oddania, gdy nagle uświadomiłam sobie, że ja nic o kotach nie wiem. Absolutnie nic. I odpuściłam.

Dziś w rękach mam książkę Pauliny Wierzby "Oto Kot". Mój syn pęka z dumy, bo sam odczytuje tytuł, a ja, jak dziecko niemal, zatapiam się w lekturze, próbując w tempie ekspresowym przyswoić podstawową wiedzę o kotach, by przestać się bać i czym prędzej jednego przygarnąć.
Ta książka jest fantastyczna z wielu powodów, ale zacznę o dwóch najważniejszych.

Po pierwsze ciekawe i wyszukane informacje, napisane prostym...

kp0018 | 2012-11-14
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 14 listopada 2012

Koty. Jedni je kochają, a inni nie darzą zbytnim szacunkiem. Jednak to koty są z nami od tysięcy lat. Książka napisana przez panią Paulinę, w pigułce przedstawia historie kociego rodu. Możemy się dowiedzieć, gdzie znaleziono pierwsze szczątki przyjaznego człowiekowi kota, w którym kraju te zwierzęta cieszyły się wyjątkowymi względami oraz które dzikie koty są największymi żyjącymi kotami na świecie, a które najmniejszymi.
Następnie autorka krótko charakteryzuje poszczególne rasy dzikich kotów. Czytelnicy mogą poznać króla afrykańskiej dżungli, dowiedzieć się, gdzie powstała świątynia tygrysów opiekująca się tygrysimi sierotami oraz które dzikie koty nie ryczą i nigdy nie chowają pazurów.
W dalszej części książki dowiadujemy się, że kot ma więcej kości niż człowiek, a jego ogon służy do utrzymywania równowagi. Poznajemy również poszczególne rasy kotów domowych. Może to być szczególnie przydatne osobom pragnącym kupić kota, ale nie zdecydowanym na konkretną rasę. Dzięki autorce...

Na półkach: Przeczytane, Albus

Lubicie koty? A może lubicie również niestandardowe książki? Jeżeli tak to mam dziś dla Was idealne połączenie tych dwóch rzeczy. Cały ogrom informacji o przeróżnych kotowatych zawarty w tej jednej jakże ciekawej książce :) Znajdziemy tutaj wiele opisów i faktów nie tylko o kotach domowych, ale również o ich bliższych i dalszych dzikich kuzynach. Ale może zacznę od początku...

Najpierw spis treści, ale o tym chyba nie muszę się rozpisywać ;) Następnie krótkie wprowadzenie, dalej kocia prehistoria czyli kilka ciekawostek o kotach żyjących w starożytności, ponieważ najprawdopodobniej kot domowy wywodzi się już ze starożytnego Egiptu. Dalej opisane zostały koty drapieżne takie jak lew, tygrys, gepard, pantera, jaguar, puma i ryś. Kolejna strona zawiera opisy kilku najbardziej znanych wielbicieli tych stworzeń. Jest tu również kilka kocich rekordów. Następnie opis ich anatomii, komunikacji, osobowości oraz kilku innych rzeczy. Poza tym jest też kilka przysłów, quiz oraz labirynt, na...

FiKa | 2015-10-01
Przeczytana: czerwiec 2015

Musimy przyznać uwielbiamy Mariannę Sztymę, ilustratorkę, która dokładnie i ze smakiem tworzy ilustracje. "Oto Kot" to książka - przewodnik po kocich rodzajach i rasach kotów, ale nie tylko, odrobinę ciekawostek, faktów i rozrywki dla dzieci. Polecamy dla kociarzy i nie tylko.

Book-erka | 2012-10-30

Syl_wina | 2017-04-21