Wolność i samotność. Myśl społeczno-polityczna amerykańskiego transcendentalizmu.

Wolność i samotność… to pierwsza na polskim rynku publikacja podsumowująca najważniejsze aspekty myśli i działalności amerykańskich transcendentalistów. Zgłębia jedno z podstawowych źródeł współczesnej amerykańskiej tożsamości. Prezentuje zarówno wątki uniwersalne w humanistyce, jak rozwój duchowy czy potrzeba wolności, jak i te szczególnie aktualne w ostatnich latach, jak nieposłuszeństwo, ekologia, sprzeciw wobec uniformizacji. Czytelnik odnajdzie w myśli dziewiętnastowiecznego transcendentalizmu jedno z istotnych źródeł popularnych dziś metod pracy nad rozwojem człowieka, jak terapia, szkolenia, coaching, medytacja.

Mateusz | 2016-02-14
Rigor | 2014-12-01