Wprowadzenie do higieny psychicznej

Wydawnictwo: WSiP

Książka ta omawia zagadnienia teoretyczne i praktyczne w zakresie nauki, którą zwiemy higieną psychiczną. Jak wiemy higiena psychiczna jest nauką wyrosłą zarówno z wszechstronnego dociekania naukowego, jak i z różnych, a zwłaszcza ciężkich doznań ludzkich na terenie życia społecznego, od rodziny począwszy poprzez wszelkie inne formy kontaktów ludzkich oraz przeżyć związanych z zaburzeniami i chorobami psychicznymi. Wyrosła ona także jako potrzeba ujęcia w sensie naukowym i praktycznym pogranicza psychologii, pedagogiki, socjologii, psychopatologii, a nawet filozofii praktycznej. To nowe ujęcie zagadnienia zdrowia psychicznego wyrosło z potrzeby syntetycznego, interdyscyplinarnego punktu widzenia tych wszystkich nauk oraz z wszystkich różnorodnych podejść i przeżyć związanych z tym tematem. Książka przeznaczona jest głównie dla wychowawców i nauczycieli, którzy są i muszą być zawsze nie tylko wykładowcami, nie tylko nauczycielami, ale przede wszystkim wychowawcami.

źródło opisu: cytat ze Wstępu

źródło okładki: zdjęcie autorskie