Ilustrowany elementarz dizajnu, czyli 100 rzeczy narysowanych przez 25 ilustratorów

Wydawnictwo: Wytwórnia
sztuka
uliczka

Dizajn jest wszędzie! Drogi rodzicu, drogi dzieciaku, czy myśleliście o tym, jak powstały rzeczy, które mamy wokół siebie? Kto zdecydował, jak mają działać, z czego mają być zrobione i jak mają wyglądać? Kto je zaprojektował? Bo właśnie na tym polega projektowanie, czyli dizajn. A zaprojektowane jest naprawdę wszystko: i rzeczy bardzo małe, jak spinacz do papieru, i te bardzo duże, jak samolot; i te zwyczajne, jak wiadro, i eleganckie jak perfumy; i rzeczy do ubrania, jak trampki, i do jedzenia, jak cukierki. Wszystko! 100 rzeczy obejrzycie w elementarzu, tysięcy pozostałych szukajcie wokół siebie. Nasza książka też została zaprojektowana. 25 ilustratorów przygotowało po cztery rysunki, każdy wymyślił je inaczej. Potem grafik zaprojektował, jak to wszystko ładnie i funkcjonalnie złożyć w całość. Obok obrazków znajdziecie informacje o autorach ilustracji oraz twórcach rzeczy, które przedstawiają. Przyjemnego oglądania i odkrywania wszędobylstwa dizajnu!

Ilustratorzy: Arobal Bartek Kociemba, Jan Bajtlik, Katarzyna Bogucka, Ada Buchholc, Agata Dudek, Emilia Dziubak, Joanna Gniady, Małgorzata Gurowska, Monika Hanulak, Marta Ignerska, Tymek Jezierski,Paweł Jońca, Karolina Kotowska, Tomasz Leśniak, Anna Niemierko, Ola Niepsuj, Agata ENDO Nowicka, Marianna Oklejak, Joanna Rusinek, Dawid Ryski, Marta Sławińska, Maria Strzelecka, Marta Szudyga, Dennis Wojda, Aleksandra Woldańska-Płocińska.

źródło opisu: Wydawnictwo Wytwórnia, 2012

źródło okładki: http://wytwornia.com/index.php/s/karta/id/36/ksiaz...»

Artur Kiela | 2012-12-28

Masturbacja przed lustrem.

Skakanka | 2013-02-18
Przeczytana: 18 lutego 2013

Absolutny must have dla wszystkich miłośników dizajnu i ilustracji. Książka daje nam przegląd śmietanki współczesnych, młodych ilustratorów, którzy działają na rynku - nie tylko ilustracji książkowej dla dzieci. Kiedyś ta książka będzie znakomitym znakiem czasów i kondycji polskiej ilustracji w 2012 roku. Przede wszystkim uczta dla oczu!

Syl_wina | 2017-04-21
Agata | 2015-08-30