Martusia na rolkach

7 (5 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
978-83-7167-845-5
dla dzieci, Martusa
Izuś

Bogato ilustrowana książka z opowiadaniami nie tylko dla dziewczynek. Bohaterką tych sympatycznych historii jest Martusia – wesoła, ciekawa świata siedmioletnia dziewczynka. Jej bystre niebieskie oczka, zadarty nosek i pucułowata buzia budzą sympatię zarówno dzieci jak i dorosłych. Marcie towarzyszy mały łaciaty piesek. To Gufi: wierny towarzysz zabaw, powiernik radości i smutków, po prostu przyjaciel. Książka poprowadzi młodych czytelników w świat dziecięcej fantazji, marzeń i przygód. Piękne pastelowe ilustracje przykują uwagę nawet najbardziej energicznych dzieci a napisane w przystępny sposób ciekawe teksty zainteresują i zachęcą do pierwszych prób samodzielnej lektury. W książka zawiera opowiadania:
- Martusia na rolkach
- Martusia jest zakochana
- Martusia i teatrzyk

źródło opisu: Wydawnictwo Debit

źródło okładki: Wydawnictwo Debit

Ida | 2016-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2016

Trzy opowiadania, ale od razu zaznaczę, że według mnie są przeznaczone dla dzieci starszych, takich bliżej wieku szkolnego (nowego, po zmianie ustawy :). Myślę, że najwcześniej zerówka.

Teraz o tym, dlaczego tak uważam.
Raz; Martusia jeździ na rolkach, bierze udział w zawodach; opowiadania małym dzieciom raczej nie polecę.
Zaznaczmy na wstępie, opisy ewolucji nie są małym brzdącom potrzebne, po pierwsze nie zrozumieją wszystkiego, a po drugie - najważniejsze - gdyby tak zechciały Martusie naśladować, mogłoby się skończyć baardzo źle!
Już sama ilustracja dziewczynki, zjeżdżającej ze stromego betonowego murku przy schodach albo skaczącej Marty na rolkach z deski-trampoliny...hmm...
Nie sądzę, żeby matki cztero- czy pięciolatków na to pozwalały.

Druga opowieść o zakochanej Martusi może być, ale niekoniecznie;
Też jest raczej przeznaczona dla starszych dziewczynek. Niby nic takiego, ale temat jeszcze abstrakcyjny dla najmłodszych (choć wiem, że są na pewno wyjątki :)))
Wprawdzie i...

Na półkach: Przeczytane, Debit

Skoro tak wam po zachwalałam już trzy poprzednie części z serii o Martusi, to nie widzę przeszkód by nie napisać o kolejnej. Nawet sądzę, że powinnam, bo jest równie fajna jak poprzednie i z całą pewnością zasługuje na to by ją także docenić ;) Nie może czuć się pominięta, prawda? :D Ok, a tak poważnie, to naprawdę chciałabym aby wszyscy wiedzieli, że w tej serii jest także i ta część. I cały czas mam ogromną nadzieję, że na tych czterech się nie skończy, bo i ja i moje dziecko z przyjemnością poznamy jej kolejne przygody.

Tym razem nasza Martusia jest bardzo zła, bo zamykają sztuczne lodowisko, na którym zamierzała wraz z koleżanką trenować do zawodów. Dziewczynka pragnie być mistrzynią olimpijska, ale by tego dokonać bez treningów się nie obejdzie. No tak... tylko jak tego dokonać? Rodzice dziewczynki znają już sposób by poprawić humor córeczce. Przyśpieszają o dwa dni jej urodziny, by podarować Martusi... rolki! Oj, cóż to za niespodzianka! Wielki uśmiech na buzi naszej małej...

Dorota Partyka | 2012-12-24

O naszym pierwszym spotkaniu z Martusią pisałam przy okazji recenzji książki "Martusia i konie". Dziś zapoznam Was z inną publikacją z tej serii. Podobnie jak poprzednia, ta również składa się z trzech opowiadań: tytułowego "Martusia na rolkach" oraz "Martusia jest zakochana" i "Martusia i teatrzyk".

Tym razem Martusię spotykamy w chwili, gdy jet bardzo smutna z powodu zamknięcia sztucznego lodowiska. Jak się okazuje, dziewczynka planuje zostać mistrzynią olimpijską, chce więc cały czas trenować. Rodzice robią jej niespodziankę. W prezencie urodzinowym dają córce rolki oraz kask i ochraniacze. Jej koleżanka również otrzymuje taki prezent i teraz obie mogą trenować jazdę na rolkach i przygotowywać się do zawodów, które wkrótce odbędą się w ich mieście. Jakie przygody czekają Martusie podczas ćwiczeń? I jak potoczą się zmagania uczestników turnieju?

Pewnego dnia w klasie Marty pojawia się nowy kolega. Dawid bardzo jej się podoba. Zakochana dziewczynka staje się roztrzepana i ciągle...

Izuś | 2012-10-28
Przeczytana: 28 października 2012

Martusia to jedna z moich ulubionych bohaterek dziecięcych książek. Towarzyszyła mi przez całe moje dzieciństwo i z wielką przyjemnością po latach wracam do tych książek, zaskakując się jak wiele z nich pamiętam:)
W "Martusia na rolkach" są trzy opowiadania. Będziemy towarzyszyć Marcie podczas intensywnych treningów do zawodów, niestety chwila nieuwagi sprawi, że dziewczynka ulegnie kontuzji. W tej części nasza bohaterka także się zakocha w nowym uczniu Dawidzie oraz będzie w prawdziwym obwoźnym teatrzyku!

Seria książek o Martusi jest ponadczasowa i chyba nigdy się nie nudzi. Ilustracje są przepiękne, a historie są bardzo proste i zarazem mądre. Uwielbiam tą serię i serdecznie ją Wam polecam. Jeżeli macie możliwość kupcie je swoim dzieciom, bo cena jest bardzo atrakcyjna a jestem pewna, że po latach będzie wspaniale wspominana.

Basia | 2017-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2017