Zgłosuj na książki roku 2017

Beautiful Chaos

Cykl: Kroniki Obdarzonych (tom 3)
Wydawnictwo: Little, Brown
angielski
bossska

Ethan Wate thought he was getting used to the strange, impossible events happening in Gatlin, his small Southern town. But now that Ethan and Lena have returned home, strange and impossible have taken on new meanings. Swarms of locusts, record-breaking heat, and devastating storms ravage Gatlin as Ethan and Lena struggle to understand the impact of Lena's Claiming. Even Lena's family of powerful Supernaturals is affected - and their abilities begin to dangerously misfire. As time passes, one question becomes clear: What - or who - will need to be sacrificed to save Gatlin?

źródło opisu: http://www.littlebrown.co.uk/

źródło okładki: http://www.littlebrown.co.uk/

Aria | 2013-01-13
Przeczytana: 20 stycznia 2013

Extra!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

| 2014-02-16

Nie mogę uwieżyć, że tak to się wszystko zakończyło. To poprostu nie do przyjęcia. Końca wogóle się nie spodziewałam. Był tak nieprzewidywalny, że żałuje iż nie umiem tak dobrze angielskiego i nie mogę przeczytać kolejnych częsci kronik obdarzonych. Ta opowieść wywarła na mnie ogromne wrażenie. Brak mi słów, aby zrecenzować tą książkę. Mogę jedynie powiedzieć, że jest cudowna, fabuła nie pozwala od niej odejść, a wszystko co dzieje się obok ciebie nie ma już żadnego znaczenia. Prawdopodobnie nie zapomnę tej książki do końca świata :)

tombraiderka009 | 2013-02-26
Przeczytana: 21 lutego 2013

Koniec świata jest blisko.
Najgorsze dopiero się zaczyna.
Lecz żeby zakończyć wszystkie problemy, potrzeba ofiary.
Ofiary z Jednego, który jest Dwoma.

"Możemy zrobić coś więcej niż tylko czuć się normalnie. Możemy być normalni."(str.382)

Pierwsze kilka rozdziałów wprowadza nas ponownie już do od dawna znanego nam przymulonego, ale i pełnego niebezpiecznych tajemnic miasteczka Gatlin.
Wakacje minęły - że tak powiem - jak z bicza strzelił, i Ethan wraz z Leną powracają do szkoły. Tyle, że to nie będzie to samo, co rok temu. A wszystko to dlatego, że do liceum Jackson High zawitała Ridley Duchannes, jako nowa uczennica.
Lecz największą furorę w szkole robi nie kto inny, lecz nasz ulubiony i zabawny gość - Wesley Jefferson Lincoln. Dziwne.? To jeszcze nic, że do Linka przylepiają się wszystkie dziewczyny, bo naszą starą mieścinę nawiedza wielki upał, jakiego nie było od 70-ciu lat oraz każdy trawnik pokryty konikami polnymi.

"To jeszcze nie koniec. To nie jest nawet początek...

Patka | 2013-07-18
Na półkach: Przeczytane, Wymienione

Minus dwie gwiazdki za to że ciężko się czytało...nie był to tom napisany tak lekko jak dwa poprzednie...co do historii...wkurzało mnie w poprzednich tomach że głowni bohaterowi nie mówili nikomu o swoich obawach...tutaj się to zmienia:) czyli zmiana na plus;)
Polecam;)

Elilaya | 2014-05-08
Na półkach: Przeczytane, Inny Świat

Opinia odnosi się do wszystkich trzech tomów:

Jest to seria dla młodzieży, taki paranormal romanse. Książka opowiada o miłości dwojga nastolatków gdzie chłopak jest zwykłym śmiertelnikiem a dziewczyna należy do Obdarzonych. W sumie nie wiem co było powodem sięgnięcia po tę serię.. po prostu zobaczyłam na półce w bibliotece pierwszy tom i wzięłam nie zastanawiając się nad tym co robię i nie podejrzewając nawet, że są dalsze tomy.
I nie ma tutaj wampirów z czego się cieszę :)

Nie będę zdradzała fabuły, bo nie chcę nikomu psuć zabawy z czytania jeśli zdecydujecie się sięgnąć po te pozycje. Napiszę tylko o swoich odczuciach.
Otóż.. ciekawa historia, dość oryginalna śmiem rzec, ale.. właśnie.. ale nie jestem zbyt zachwycona. Pierwszy tom pochłonęłam szybciutko, wciągnęłam się w historię choć momentami powiewało kiczem i to przez całą serię, z tomu na tom jest coraz gorzej.
I chyba głównym problemem Leny i Ethana było to, żeby mieć gdzie i kiedy się całować, aż mi się nie dobrze robiło...

Nic w naturze nie jest za darmo, jeśli daje to i zabiera, by równowaga została zachowana. Ta oczywista prawda dążącemu do bardzo humanitarnego obrazu natury poglądowi, może mocno zakłócić rzekomą idyllę, która tam panuje. Nie mamy bowiem do czynienia z biblijnym obrazem, gdzie oto lew z jagniątkiem będą leżeć obok siebie i maślanymi oczami z miłością i sympatią wpatrywać się będą w siebie. Biblijny, ale co trzeba podkreślić, przed grzechem pierwszych rodziców i w perspektywie, że może kiedyś tak będzie. Ideał, do którego mamy zmierzać. Tymczasem jednak owa wyidealizowana nadzieja na równowagę jest jednoznacznie brutalnie odrzucana w konkretnych sytuacjach, w których przychodzi znaleźć sie człowiekowi. To nie takie proste, ba, to wręcz nazbyt skomplikowane. Już sam wybór Leny, jej oznaczenie się, pociągnęło za sobą bolesną w skutkach reakcję, w wyniku której kiedy została dwoistą istotą, czyli i istotą światła i istotą ciemności, to jej wybór wiązał się za śmiercią dwóch...

Violy | 2012-10-31
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 29 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

"Istoty Chaosu" to już trzecia część "Kronik Obdarzonych" autorstwa Kami Garcii i Margaret Stohl. Pomimo, że nie zapoznałam się wcześniej z poprzednimi tomami, po przeczytaniu tej książki jestem pewna, że nadrobię zaległości.

Ethan myślał, że zdążył się już przyzwyczaić do rzeczy, które od czasu, kiedy poznał Lenę, działy się w Gatlin. Niestety, razem z rozpoczęciem szkoły, z wakacji wrócili strach i nieprzewidywalne. Szarńcza, straszliwe upały i gwałtowne burze zaczęły nawiedzać Gatlin. Wszytko wskazywało na to, że powodem tych nieszczęść jest Lena, która nie potrafi zapanować nad swoimi mocami. Aby uratować ukochane miasteczko wystarczy jedna, prosta rzecz - ofiara z Jednego, który jest Dwoma.

Na początek - sprostowanie. Przeczytałam i usłyszałam już dziesiątki komentarzy typu: "ta książka to następca "Zmierzchu"". Uprzejmie informuję, że utwór ten nie ma nic wspólnego z sagą Stephenie Meyer. Począwszy od fabuły, na stylu skończywszy.

Wielkim plusem utworu jest jego klimat....

Miko | 2014-03-03

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Wspaniała książka... Miłość... Poświęcenie... Być może jestem wrażliwa, lecz gdy Ethan napisał na suficie w jej pokoju "Zawsze będę Cię kochał" a potem, gdy skakał z wierzy, miałam łzy w oczach... Nie mogę się doczekać kolejnej części. Losy Leny i Ethana bardzo mnie wciągnęły... W głębi duszy marzę, że Ethan powróci i będą dalej razem... Gorąco polecam serię tych książek!

Atyde | 2014-05-01

Ethan wraca do Gatlin wraz z Leną. W mieście dzieją się dziwne rzeczy, panują ciągłe upały, gwałtowne burze i szarańcza, których nie da się wyjaśnić. Zakończenie książki dość tragiczne. I nie wiadomo co dalej. Jest jeszcze czwarta część, którą z chęcią bym przeczytała, jednak nie wiadomo, czy zostanie ona wydana po polsku. Powinna ukazać się już dawno, a nadal jej nie ma...

Monika Szulc | 2012-10-27
Przeczytana: 27 października 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest, jest, jest. w końcu dorwałam ją w swoje ręce. Tak długo wyczekiwałam trzeciej części Kronik Obdarzonych, że kiedy ją dostałam nie mogłam się oderwać.:)
Wszystko się zmienia, Gotlin również, a może to nie miasto się zmieniło tylko wiedza bohaterów o mieszkańcach?
Czarne koniki polne, Amma psująca potrawy, dziwna pogoda, Link gwiazdą szkoły? To może zwiastować tylko jedno, koniec świata! Dziwne zjawiska dzieją się nie tylko w mrocznym Gotlin, lecz również na całym świecie, wszyscy myślą, że przyczyną jest Lenna (wybór którego dokonała w "istotach chaosu" zachwiał równowagę świata. Stała się w połowie istotą światła i ciemności)
Akcja utworu dzieje się w niezwykłym tempie, wydarzenie goni wydarzenie. Czasami czułam się przytłoczona, wręcz zirytowana nawałnicą nowych informacji i tajemnic, ale to sprawiło, że podczas czytania, nie było chwil w której nudziłabym się. Pojawiają się nowe retrospekcje a mianowicie losy Isabel/Sarafine matki Leny.
Bohaterowie wzbudzają moją...