Moc Przyciągania. 5 prostych kroków do zdobycia bogactwa (lub czegokolwiek innego)

Wydawnictwo: Onepress
biznes, finanse

Czy pierwszy milion trzeba ukraśća Nie. Można go... przyciągnąć. Jaka Stając się magnesem, który przyciągnie wszystko, czego pragniesz.

Bozena | 2011-12-22
Na półkach: Posiadam, Przeczytane, Ulubione
Przeczytana: 14 kwietnia 2010

Jedna z pierwszych przeczytanych książek Joego Vitale, teraz nie mogę już przestać kupować jego książek:-) A kiedy już je mam to czytam jednym tchem. Polecam wszystkim, którzy choć trochę interesują się swoim rozwojem i lepszym życiem.

I jak tu się wypowiedzieć o lekturze będącej praktycznym 'podręcznikiem' rozwoju i stosowania swych ezoterycznych 'mocy' (na gruncie New Age'owego selfizmu) z punktu widzenia świadomego chrześcijanina (nie katolika) o wykształceniu psychologicznym, zainteresowanego między innymi psychologią religii i tą częścią życia psychicznego, która hipotetycznie łączy światy zwane potocznie 'realnym' i 'duchowym'??.... Hm... Dobrze napisane, inspirujące, wciągające... Po latach dopiero zrozumiałem, że 'wciągające' w ślepą uliczkę selfizmu (Czytałem to parę lat temu, wtedy zauroczony, poruszony, z poczuciem olśnienia, niemal objawienia...). Daję 2 gwiazdki ('średnia') mimo, że książka napisana jest w zasadzie 'dobrze' (słowny ekwiwalent 3 gwiazdek), ponieważ nie mogę określić jako 'dobre' czegoś, co wykorzystując naiwność czytelnika karmi go dobrym samopoczuciem w formie 'instant' (współczesna swoista macdonaldyzacja życia duchowego...) dokonując jednocześnie czegoś na kształt 'prania mózgu' by...

Antagonista Esklaważu | 2017-09-05
Myśli Nieoswojone | 2016-03-30