Filozofia wolności

Tłumaczenie: Jerzy Prokopiuk
Wydawnictwo: Spektrum
83-907443-3-3
filozofia i etyka

Czy człowiek jest w swym myśleniu i działaniu istotą wolną, czy też jego wolność to tylko złudzenie, wynikające z niedostrzegania konieczności, jakie stwarzają prawa rządzące światem? Czy jednostka dążąca do wolności musi nieuchronnie popaść w konflikt ze społeczeństwem? Czy możliwe jest społeczeństwo ludzi prawdziwie wolnych i jakie rządziłyby w nim prawa? Autor w swej niezwykłej wędrówce ku...

Autor w swej niezwykłej wędrówce ku źródłu człowieczeństwa stara się wskazać odpowiedź na te podstawowe pytania. "Filozofia wolności" to jedna z najważniejszych książek Rudolfa Steinera, która stanowiła punkt wyjścia dla jego późniejszych poszukiwań duchowych.

źródło opisu: Wydawnictwo Spektrum 2000

źródło okładki: Wydawnictwo Spektrum 2000