Letnisko

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Super kryminał". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Pi
978-83-62781-88-1
piotrex

Odnaleziona w mazurskim jeziorze ciemnowłosa topielica staje się przyczynkiem do w pewnym sensie korespondencyjnego śledztwa mieszkanki niedalekiego letniska. Traf chciał, że wszystkie tropy, chcąc nie chcąc, wiodą wprost do chatki nad jeziorem, w której zwykła wraz z mężem spędzać letnie wakacje. Wariacje na temat prawdopodobnego przebiegu zdarzeń, letniczka, posiłkując się wiedzą zaczerpniętą od doskonale poinformowanej i równie dociekliwej żony miejscowego szeryfa, czyli policjanta, snuje w porywającej korespondencji z przyjaciółką. I choć nie jest zaskakujące dla nikogo, jak pokrętne i zwodnicze mogą być ścieżki ludzkiego przeznaczenia, wszyscy są zaskoczeni tym, co zdarzyło się naprawdę.

Filuterny i przewrotny, nietypowy kryminał z niespodziewanym i mocnym finałem.

źródło opisu: okładka książki

malaMi | 2012-11-27
Przeczytana: 29 grudnia 2012

Zabrakło mocnych wrażeń i fabuły trzymającej w napięciu, a język jakim posłużył się autor woła momentami o pomstę do nieba, ale całość czyta się lekko i przyjemnie. Książka, wbrew tematowi jaki podejmuje, utrzymana jest w tonacji humorystycznej, co zdecydowanie ułatwia czytanie, umniejszając jednak nieco sprawę morderstwa. Miłośnicy gatunku mogą być odrobinę rozczarowani, ale moim zdaniem "Letnisko" doskonale nadaje się dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z kryminałem.
Wbrew pozorom lekka i przyjemna lektura na odprężenie :)

amn_amn | 2018-05-07
Przeczytana: 06 maja 2018