Antologia radzieckiego eseju literackiego. W poszukiwaniu syntezy.

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
83-06-00046-3
Suara

W ,,Antologii radzieckiego eseju literackiego'' zaprezentowano szkice o rosyjskiej prozie radzieckiej lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych w celu zobrazowania aktualnego stanu krytyki w ZSRR, jej tendencji rozwojowych, różnorodności tematyki i warsztatu jej twórców, odzwierciedlenia jej roli, zasięgu, kręgu zainteresowań. Przedstawiony wybór zapoznać ma czytelnika polskiego także z...

Przedstawiony wybór zapoznać ma czytelnika polskiego także z dorobkiem współczesnej prozy radzieckiej, która obecnie przeżywa swój renesans, z sylwetkami jej twórców.
W skład antologii wchodzą publikacje kilku pokoleń krytyków o odmiennych typach myślenia i temperamentach, dzięki czemu książka daje pojęcie o polemikach i emocjonalnych dyskusjach w środowisku radzieckich literaturoznawców.

Dopisek własny: książka ukazała się pod redakcją Alicji Wołodźko.

źródło opisu: Zakładka książki, a więc jakby oficjalna strona wydawcy