Kronika Polski

Wydawnictwo: Ryszard Kluszczyński
83-86328-88-6
historia
Bubełe

Bogactwo polskiej historii można próbować ogarnąć na różne sposoby. Obok monografii biorących pojedyncze wydarzenia i postaci pod szkiełko uczonego, obok syntez wysnuwających z całości naszych dziejów śmiałe uogólnienia, obok jeszcze bardziej swobodnych w tym względzie publicystycznych esejów, w użyciu pozostaje wciąż forma kronikarskiego zapisu. Zyskuje ona w ostatnich latach ponownie na popularności(...). Książka, którą oddajemy do rąk Czytelników, wychodzi na przeciw tej prostej, lecz oczywistej przyczynie zainteresowania formą kronikarskiego zapisu dat - daje możliwość szybkiego ich sprawdzenia, zlokalizowania postaci lub wydarzeń w ponad tysiącletnim już biegu narodowej historii(...). Tak też powstał fascynujący, rozłożony na konkretne daty, obraz narodu polskiego i państwa polskiego(...), to dzieło powinno znaleźć się w każdej szkole, w każdej publicznej bibliotece oraz w biblioteczce domowej jako prawdziwa biblia dziejów ojczystych.

źródło opisu: Kluszczyński, Kraków 1998

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!