Prawo karne komputerowe

Wydawnictwo: C.H. Beck
Konrad

Tematyka pracy obejmuje cztery grupy merytorycznie powiązanych ze sobą zagadnień: - charakterystykę zjawisk nadużyć komputerowych, analizę przepisów Kodeksu karnego odnoszących się do tych nadużyć, - prawnokarną ochronę danych osobowych na tle ustawy z 1997 r., a także - aspekty procesowe ścigania przestępstw komputerowych i gromadzenia dowodów winy sprawców. Wymienione zagadnienia stanowią...

- charakterystykę zjawisk nadużyć komputerowych,
analizę przepisów Kodeksu karnego odnoszących się do tych nadużyć,
- prawnokarną ochronę danych osobowych na tle ustawy z 1997 r., a także

Wymienione zagadnienia stanowią podstawę prawa karnego komputerowego i mają kluczowe znaczenie dla zrozumienia zjawiska komputeryzacji.

źródło opisu: C.H.Beck 2000

źródło okładki: C.H.Beck 2000

Piotr | 2018-02-24

Chyba jedna z najbardziej kompleksowych pozycji na rynku omawiająca tak szeroko zagadnienia związane z przestępczością komputerową. Choć zapewne część z treści zawartych w tej pozycji należało by uaktualnić i uzupełnić.
Książka doskonale opisuje prawno-karno-informatyczne problemy przestępstw informatycznych.

Konrad | 2012-12-19
Na półkach: Przeczytane, Prawnicze, 2012, Kindle
Przeczytana: 18 grudnia 2012

Chyba nie ma w rodzimej literaturze ksiązki, która w równie kompleksowy i profesjonalny sposób opisywała by zagadnienia związane z przestępczością komputerową (dzisiaj już w zasadzie cyberprzestępczością). Zdumiewa to, jak autor - prawnik, biegle i trafnie posługuje się terminologią informatyczną.

minji | 2018-03-06
gagda | 2017-08-08