Książka ukazuje wzrastający wpływ technik informatycznych i komunikacyjnych na życie społeczne w różnych jego aspektach. Diagnozuje możliwe skutki tego zjawiska w postaci pojawienia się nowych form panowania totalitarnego, ale także stworzenia nieznanych wcześniej narzędzi do dobrowolnej koordynacji złożonych procesów społecznych. Książka porusza kluczowe problemy prawne związane z rewolucją...

Książka porusza kluczowe problemy prawne związane z rewolucją informatyczną i powstaniem Internetu. Zamiarem autora było ustalenie, kto i w jaki sposób steruje procesami społecznymi związanymi bezpośrednio z funkcjonowaniem globalnej Sieci, jakie są źródła tego sterowania, jego formy, skuteczność i zakres. Krytycznej ocenie poddane zostały główne koncepcje regulacji występujące na przełomie XX i XXI wieku.

Książka składa się z trzech części:
- informacja, Internet, społeczeństwo sieci
- regulacja Internetu na przełomie XX i XXI wieku
- filozoficznoprawny wymiar przewrotu informatycznego

źródło opisu: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierwownictwa ( TNOiK ) 2008

źródło okładki: Towarzystwo Naukowe Organizacji i Kierwownictwa ( TNOiK ) 2008