Komunikacja bez barier

Wydawnictwo: MT Biznes
978-83-61040-69-9
poradniki
Robin

Nieumiejętne komunikowanie się spowalnia, a czasami wręcz hamuje swobodny rozwój. Utrudnia nawiązywanie kontaktów i przeszkadza w osiąganiu porozumienia. I co najboleśniejsze, nie sprzyja nawiązywaniu bliskich, głębokich więzi. Jednak osoby, które potrafią efektywnie się porozumiewać, zazwyczaj dużo łatwiej znajdują pracę, pozyskują klientów, są doceniane w pracy, mają udane związki oraz relacje z przyjaciółmi. Możemy zatem stwierdzić, że komunikowanie się jest podstawą w układach biznesowych, sprawach rodzinnych i relacjach uczuciowych. Jest kluczową umiejętnością człowieka. Potwierdzają to moje wieloletnie obserwacje. Ludzie, którzy potrafili rozmawiać, naprawdę zmieniali swoje życie na lepsze. Odnosili sukcesy w pracy i życiu prywatnym. Stawali się szczęśliwsi.
Nawet jeśli uważasz, że nie masz większych problemów z porozumiewaniem się, weź pod uwagę, iż zawsze można robić to szybciej, bardziej skutecznie i bez stresu.
Ta książka jest poradnikiem, który traktuje:
- o tym, dlaczego skuteczna komunikacja jest ważna;
- o złożoności procesu komunikacji;
- o podstawowych błędach w komunikacji;
- o tym, jak unikać błędów i co powinno się robić w zamian;
- o podstawowych narzędziach utrzymywania rozmowy na właściwym kursie i docierania do wybranego portu;
- o tym, jak sobie radzić z reakcjami swoimi i innych.
Jeśli jesteś:

- mężem bądź żoną;
- dziewczyną swojego chłopaka lub chłopakiem swojej dziewczyny;
- rodzicem bądź dzieckiem;
- nauczycielem lub uczniem;
- szefem bądź pracownikiem…

to niewątpliwie książka dla ciebie! Dlaczego? Ponieważ to bardzo praktyczna książka z przykładami typowych błędów w komunikacji i prostymi radami, jak poprawić swoje stosunki międzyludzkie za pomocą skutecznego porozumiewania się. Książka jest bogato ilustrowana świetnymi rysunkami Kate Bauer. Jest śmieszna, w zabawny sposób mówi o poważnych problemach z komunikacją. Po jej przeczytaniu będziesz wiedzieć, jak:

- prowadzić właściwie rozmowę,
- budować pozytywne relacje z rozmówcą,
- przekonywać do swojego zdania,
- interpretować zachowania innych,
- radzić sobie z trudnymi rozmówcami,
- panować nad swoimi emocjami,
- mówić tak, aby być zrozumianym,
- zostać Ekspertem Skutecznego Porozumiewania się (ESP).

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b262-komunikacja-bez-barier.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/foto/komunikacja%20bez%20barier_188.jpg

atimere | 2017-07-01
Na półkach: Przeczytane, Audiobooks
Przeczytana: 20 maja 2017

Bardzo irytująca książka, w zasadzie za każdym razem kiedy zaczyna dotyczyć czegoś istotnego i ciekawego czytelnik jest odsyłany do kolejnego rozdziału. A ów kolejny rozdział zaczyna się od banałów i oczywistości, a jak zaczynamy dochodzić do czegoś konkretnego, to znowu ta sama śpiewka. Szkoda czasu na tą książkę, bo zupełnie niczego nowego nie wnosi.

Paolina_pl | 2014-03-09
Przeczytana: 06 marca 2014

Moje wrażenie o tej książce zmieniało się wraz z ilością przeczytanych stron. Na początku byłam zachwycona- trafne ilustracje, dowcip, lekkość pióra... Ale im dalej tym bardziej się niecierpliwiłam. Lecz powodu tego zniecierpliwienia nie umiem do końca określić... Może pojawienie się informacji, które już wiedziałam? Może zbyt długie rozpisywanie się na jeden temat? Może zbyt dużo rad do wdrożenia w życie na raz? Nie wiem.
Oczywiście znalazło się kilka bardzo trafnych i mądrych wypowiedzi i ich zasługą jest dodatkowa gwiazdka w mojej ocenie.
Podsumowując: książka będzie idealna dla tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z uczeniem się skutecznej komunikacji. Autorka wprowadza w tematykę i definiuje kluczowe pojęcia. Jednak na wprowadzenie jej rad w życie potrzeba dużo czasu i szczerze trochę wątpię, że ktoś się na to porwie. Jest ich po prostu ZA DUŻO.
Ale w tematykę wprowadza i za to 6/10 :)

Tomek1978 | 2017-02-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 14 lutego 2017

Autorka porusza ciekawy problem komunikacji międzyludzkiej. Podaje wiele przykładów złych oraz poprawnych zachowań. Rady przedstawione w książce mają poprawić komunikację między czytelnikiem, a osobami codziennie spotykanymi, czy to w pracy, czy w życiu prywatnym. Czytając, można dojść do wniosku, że każdy wie o tych podstawowych zasadach, które są związane z komunikacją. Pytanie czy je stosuje. Jedyne co przytłacza to ilość omówionych problemów. Trudno czytelnikowi od samego początku wdrożyć je w życie i stosować. Myślę jednak, że małymi krokami można poprawić swój wizerunek w oczach innych ludzi dzięki stosowaniu informacji przekazanych prze autorkę i wracać do kolejnych rozdziałów, co pozwoli robić następne kroki w poprawie własnego życia.

KATKA | 2014-09-15
Na półkach: Przeczytane, Coaching