Legendy Formuły 1

2011-01-01
2011-01-01
Leszek Erenfeicht
Formuła 1 F1 Grand Prix

Fajne :) Przedstawiono tutaj sylwetki 30 kierowców, bohaterów kierownicy, mistrzów F1 i nie tylko. Ich charakterystyki opisane są krótko i konkretnie, miło się to czyta, chociaż jest się do czego przyczepić. Autor myli albo zmienia całkowicie nazwiska niektórych osób, podaje złe daty, przekręca fakty i to czasami tak, że kłuje po oczach, ale mimo to trudno odmówić tej książce uroku. Nie wiem, czy tak wygląda oryginał, czy to tłumaczenie, ale styl pisania jest także dosyć... niecodzienny :). Autor pisze mocno kolokwialnie, czasami dobór słów po prostu powala i choć widziałam w innych opiniach, że innym to trochę przeszkadza, mnie tam to się nawet podobało. Język jest trochę taki, jakby autor wszystkie te historie opowiadał dobremu kumplowi przy butelce piwa :) To, co mi się bardzo podobało, to fakt, że książka pisana jest w bardzo pogodnym tonie, wszyscy ci panowie przedstawieni są od jak najlepszej strony, autor nie wyciąga żadnych brudów na siłę, o każdym pisze właściwie same ciepłe słowa i podkreśla największe sukcesy. Miło się to czyta.
Pomimo tych niedociągnięć, o których pisałam wyżej, książkę czyta się fajnie i można się dowiedzieć czegoś nowego, chociaż przy czytaniu ważniejsze fakty radzę weryfikować z internetem :)

Pomysł na książkę świetny, wykonanie beznadziejne... strasznie dużo błędów merytorycznych jak i literówek.
Zastanawiam się tylko czy te błędy powstały podczas tłumaczenia czy też autor jest takim ignorantem....
Książkę dostałem od swojej dziewczyny, ale nie straciła dużo pieniędzy bo tylko 5 zł. Jak by była droższa nie pozwolił bym jej kupić.
Miałem tutaj przytoczyć wszystkie błędy, ale to nie ma sensu.

Miałem tutaj przytoczyć...

F1 to bez wątpienia najwyższa półka jeżeli chodzi o sport! Najszybsze bolidy, największe pieniądze, najpiękniejsze kobiety i oczywiście najlepsi kierowcy - i właśnie o tych ostatnich jest ta książka. W krótkich słowach i paru nie zawsze kolorowych fotografiach autor przedstawia nam sylwetki najbardziej liczących się zawodników w całej burzliwej historii cyklów Grand Prix. Dla fanów Formuły 1, w których żyłach płynie wysokooktanowa mieszanka zamiast krwi książka jest niczym biblia, w której każda strona to ołtarzyk z kolejnym świętym. Dla laików jest to pewnego rodzaju przekrój przez kolejne pokolenia wariatów którzy ryzykując i często przepłacając własnym życiem chcieli zdobyć sławę i wskoczyć na najwyższy stopień podium.
Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy, dlatego wystawiam wysoką notę i książkę serdecznie polecam!

Nie wiele jest książek o tematyce F1,które zachwycają ta należy do zachwycających.Biografie kierowców opisane barwnie,krótko i na temat.

Świetna książka o legendach F1. Polecam serdecznie. Idealna dla osób, które chcą się czegoś dowiedzieć o historycznych postaciach.

Dlaczego jednak Lauda, Villeneuve, Senna, Prost, Mansell, Piquet

Dlaczego jednak Lauda, Villeneuve, Senna, Prost, Mansell, Piquet

Wiele ciekawych informacji o słynnych kierowcach F1 dowiedziałem się z tej książki, jednak duża ilość błędów merytorycznych była równie częsta co ciekawostki, których nie znałem. Szkoda, bo był potencjał na dobrą ocenę.

Generalnie spoko książka, choć niektórych bohaterów książki nie nazwałbym legendami F1. Natomiast tłumaczenie .... dramat, jakby z translatora.

• Formuła 1
  • 01 Mam - książke