Legendy Formuły 1

The Little Book of Grand Prix Legends
Formuła 1, F1, Grand Prix
sport
Agata

Wyścigi samochodowe Grand Prix (Formuła 1) to najbardziej egzotyczny, najbardziej ekscytujący i najdroższy sport świata – nic więc dziwnego, że przyciąga barwne charaktery. „Legendy Formuły 1” przybliża Czytelnikom trzydziestu najznakomitszych, najbardziej charyzmatycznych kierowców w historii wyścigów, która sięga czasów zanim ruszyła karuzela Formuły 1. Na jej stronach mamy wielki przegląd postaw i ludzkich charakterów: od pierwszych arystokratów kierownicy po współczesnych bohaterów kultury masowej w lśniących zbrojach w barwach sponsorów. Zapierające dech w piersiach szalone porywy Henry’ego Segrave’a, czar playboya Jamesa Hunta, ale i chłodno kalkulowane taktyczne kraksy Michaela Schumachera. W ich historiach mamy momenty inspirujące, szczęśliwe, radosne i tragiczne.

źródło opisu: Olesiejuk 2011, (Opis z okładki)

źródło okładki: http://static1.skapiec.pl/616886-2-1-0-philip-raby...»

Gilles | 2014-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2014

Pomysł na książkę świetny, wykonanie beznadziejne... strasznie dużo błędów merytorycznych jak i literówek.
Zastanawiam się tylko czy te błędy powstały podczas tłumaczenia czy też autor jest takim ignorantem....
Książkę dostałem od swojej dziewczyny, ale nie straciła dużo pieniędzy bo tylko 5 zł. Jak by była droższa nie pozwolił bym jej kupić.
Miałem tutaj przytoczyć wszystkie błędy, ale to nie ma sensu.

Blebla | 2016-03-11

Fajne :) Przedstawiono tutaj sylwetki 30 kierowców, bohaterów kierownicy, mistrzów F1 i nie tylko. Ich charakterystyki opisane są krótko i konkretnie, miło się to czyta, chociaż jest się do czego przyczepić. Autor myli albo zmienia całkowicie nazwiska niektórych osób, podaje złe daty, przekręca fakty i to czasami tak, że kłuje po oczach, ale mimo to trudno odmówić tej książce uroku. Nie wiem, czy tak wygląda oryginał, czy to tłumaczenie, ale styl pisania jest także dosyć... niecodzienny :). Autor pisze mocno kolokwialnie, czasami dobór słów po prostu powala i choć widziałam w innych opiniach, że innym to trochę przeszkadza, mnie tam to się nawet podobało. Język jest trochę taki, jakby autor wszystkie te historie opowiadał dobremu kumplowi przy butelce piwa :) To, co mi się bardzo podobało, to fakt, że książka pisana jest w bardzo pogodnym tonie, wszyscy ci panowie przedstawieni są od jak najlepszej strony, autor nie wyciąga żadnych brudów na siłę, o każdym pisze właściwie same...

Matacz | 2013-12-05
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 04 grudnia 2013

F1 to bez wątpienia najwyższa półka jeżeli chodzi o sport! Najszybsze bolidy, największe pieniądze, najpiękniejsze kobiety i oczywiście najlepsi kierowcy - i właśnie o tych ostatnich jest ta książka. W krótkich słowach i paru nie zawsze kolorowych fotografiach autor przedstawia nam sylwetki najbardziej liczących się zawodników w całej burzliwej historii cyklów Grand Prix. Dla fanów Formuły 1, w których żyłach płynie wysokooktanowa mieszanka zamiast krwi książka jest niczym biblia, w której każda strona to ołtarzyk z kolejnym świętym. Dla laików jest to pewnego rodzaju przekrój przez kolejne pokolenia wariatów którzy ryzykując i często przepłacając własnym życiem chcieli zdobyć sławę i wskoczyć na najwyższy stopień podium.
Ja zaliczam się do tej pierwszej grupy, dlatego wystawiam wysoką notę i książkę serdecznie polecam!

| 2014-01-17
Przeczytana: 16 stycznia 2014

Formułą 1 i ogólnie sportami motorowymi interesuję się od bardzo dawna. Stąd też zdecydowałem się tą książkę. Niestety zawiera dość dużo błędów i nieścisłości.
Samo wykonani jest w porządku, zaszyta, trzyma się solidnie. Jednak jeżeli chodzi o wartość merytoryczną to już jest nieco gorzej. Zdarzają się literówki, nieskładne zdania. Coś tam nowego udało mi się dowiedzieć, ale większość informacji przez problemu można znaleźć w Internecie.

devil | 2016-03-31
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Dlaczego jednak Lauda, Villeneuve, Senna, Prost, Mansell, Piquet

domiia | 2014-01-14
Przeczytana: 13 grudnia 2013

Nie wiele jest książek o tematyce F1,które zachwycają ta należy do zachwycających.Biografie kierowców opisane barwnie,krótko i na temat.

MikaF1 | 2014-02-23

Świetna książka o legendach F1. Polecam serdecznie. Idealna dla osób, które chcą się czegoś dowiedzieć o historycznych postaciach.

JARO116 | 2016-01-04
Maciek80 | 2015-02-05