Cena bezpieczeństwa

Tłumaczenie: Karolina Drozdowska
Cykl: Dzieci sztormu (tom 23)
Wydawnictwo: Axel Springer Polska
Trygghetens pris
romans, saga norweska
Amanda

Tellef budzi się i wzywa do siebie Agnete by wyznać jej, kto stoi za przestępstwem, którego stała się ofiarą. To ona, zdaniem Tellefa, powinna dopilnować, by winny został osądzony i skazany. Obietnica złożona choremu ściąga niebezpieczeństwo na Agnete i jej bliskich. Tellef czuje się coraz gorzej, tymczasem Sophie już zaczyna robić plany na przyszłość. Sophie mocno uścisnęła jej dłoń. -...

Sophie mocno uścisnęła jej dłoń.
- Wiem. Tylko to trzyma mnie przy życiu. To oraz dzieci. Widziałaś Havora? Jest taki podobny do swojego ojca. Dzisiaj zachowywał się jak mały mężczyzna.
- Tak, to prawda.
- Agnete! - zawołała nagle Sophie. - Jest coś, o czym muszę z tobą porozmawiać. Pamiętaj. Pod koniec stypy. Nie możesz wrócić do domu, dopóki nie zamienimy kilku słów w cztery oczy. Obiecujesz?

źródło opisu: Axel Springer Polska, 2012

źródło okładki: Zdjęcie autorskie