Dzień kłamstwa. Prawda o Pearl Harbor

Day of Deceit
83-85852-70-0
historyczna
rafałs

Autor, dziennikarz, konsultant historyczny BBC i japońskich stacji telewizyjnych, który w czasie II wojny służył w Marynarce Wojennej Stanów Zjednoczonych, dotarł do długo skrywanych w amerykańskich archiwach dokumentów dotyczących ataku na Pearl Harbor. W swej książce, którą czyta się jak sensacyjną powieść, przedstawia niepodważalne dowody świadczące o tym, że o planowanym przez Japończyków ataku nie tylko wiedzieli najwyżsi urzędnicy państwowi Stanów Zjednoczonych, ale że atak ten został świadomie sprowokowany zgodnie z planem opracowanym przez dowództwo marynarki wojennej.

źródło opisu: http://www.wydawnictwo-magnum.com.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwo-magnum.com.pl/