Wybór tekstów staropolskich: czasy najdawniejsze do roku 1543

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN
bachu

Książka zawiera wybór zabytków średniowiecznych: od czasów najdawniejszych do r. 1543. Na czele "Bulla" z r. 1136, "złota bulla języka polskiego", dająca nam pewne pojęcie o tym, jak wyglądała polszczyzna przed laty ośmiuset. Potem idą w porządku chronologicznym zabytki duchowne i świeckie, rozdzielone na poezję i prozę, a ugrupowane w dwóch głównych działach ogólnych: I. Rękopisy, II. Druki. - z przedmowy.

Kicikici | 2013-09-12
Przeczytana: 2011 rok