Bezkręgowce jadowite i drapieżne

flora i fauna
Bakteriofag

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2015-12-12

I znowu postanowiłem napisać opinię o książce z serii "Tajemnice zwierząt". Dlaczego? Gdyż to naprawdę ciekawa książka. Zasługuje na dobrą opinię i taką ode mnie dostaje. Jest to zresztą kolejna rewelacyjna pozycja z bardzo dobrej serii książek o zwierzętach w charakterystycznych zielonych okładkach.
Wstęp o tytule "Jady i trucizny" świetnie wprowadza w świat ciekawych zwierząt bezkręgowych jadowitych i drapieżnych. W książce zainteresowany tą tematyką czytelnik znajdzie na początek ciekawe informacje o postrachach plaż, czyli meduzach; o wielobarwnych osadnikach, czyli ukwiałach; o trujących pięknościach, czyli mięczakach wodnych. Następnie jest jeszcze ciekawiej i z tejże książki można dowiedzieć się o ciekawych zwierzętach z segmentami, czyli pijawkach; o metrowych smakoszach, czyli krabach kokosowych; przegubowcach o wielu nogach, czyli wijach. W dalszej części książki o powietrznych łowach ważek, o modliszkach w ich modlitewnych pozach, o pluskwiakach i chrząszczach, o...