Zezowate szczęście. Opowieść o Bogumile Kobieli. Listy, wspomnienia, fotografie.

Wydawnictwo: Towarzystwo Zachęty Kultury
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-86023-57-0
aktor, biografia, Kobiela
Galahad

[Ze wstępu autora]: "Ta książeczka nie jest biografią w tradycyjnym rozumieniu słowa. Nie odtwarza chronologicznie kolei życia, nie kataloguje ról i ocen artystycznego spełnienia. To raczej 'liryczny reportaż', i tylko w ten sposób umiałem ją napisać. A bardzo chciałem to zrobić, bo postać BOGUMIŁA KOBIELI, odkąd pamiętam, zawsze mocno działała na moją wyobraźnię."

basiekch | 2013-01-13
Na półkach: Przeczytane, 2016 rok

Krótka książeczka, wchłonęłam ją szybko. Jest coś mistycznego w "tych" artystach lat 50-tych, 60-tych... W świecie, w którym żyjemy o znanych aktorach wiemy wszystko, robi im się zdjęcia nawet podczas wyrzucania śmieci... Kobiela jest dla mnie nieodgadnionym fenomenem, wyidealizowanym człowiekiem. Po przeczytaniu tych wspomnień dowiedziałam się, że był wrażliwy i niepraktyczny w życiu codziennym. Te wiadomości były dla mnie wisienką na torcie. Tak Go sobie właśnie wyobrażałam. Reszta niech zostanie tajemnicą. Na "tamtym" świecie bedzie jedną z pierwszych osób, które będę pragnęła poznać ;)

Paweł Banach | 2017-09-17
Dorota_Dega | 2017-01-26