Anioł

Wydawnictwo: FA-art
Anděl
literatura piękna
Mikołaj

źródło okładki: http://www.fa-art.pl/dzial.php?id_dzialu=276&szablon=ksiazki_dzial

Dziwna książka. Te 120 stron zmęczyły mnie tak, jakbym przeczytała co najmniej osiemset.
Główny bohater, Jatek, ma coś takiego, co nazywam "problemem bohatera Topola" - wokół niego dzieją się różne rzeczy, na które on sam nie ma często wpływu. Jest zazwyczaj biernym obserwatorem, który przechodzi z punktu A do punktu B i obserwuje poczynania innych bohaterów. Świat postrzega przez pryzmat branych narkotyków oraz szalonych wizji.
Co mnie mile zaskoczyło, to fakt, że w niektórych rozdzialikach prym wiedzie Nadia, przybrana córka właściciela sklepu wielobranżowego. Ona jest aktywna, nie ćpa, próbuje coś zrobić z rzeczywistością, która ją otacza. Chociaż te próby mogą człowieka przyprawić o gęsią skórkę.
Dłuższa recenzja tutaj: --> http://czechozydek.wordpress.com/2013/04/09/jachym-topol-aniol/