Porsche 911; fascynacja, mity, elegancja

978-83-7708-744-2
Porsche
motoryzacja
Bacha85

Ponad sześćdziesiąt lat historii Porsche, którego nazwa jest dziś synonimem samochodu sportowego. pierwszy prototyp modelu 356 przedstawiono w 1948 roku i już wtedy zaoferował on to wszystko, czego do dzisiaj oczekuje się od Porsche: oszałamiające osiągi. Jego następca, pokazany po raz pierwszy podczas frankfurckiego Salonu Samochodowego w roku 1963 jako typ 901, do dziś święci triumfy pod późniejszą nazwą Porsche 911. Ta książka zawiera mnóstwo znakomitych zdjęć, ilustrujących historię powstania i rozwoju ikony przemysłu samochodowego, od chwili narodzin do dnia dzisiejszego.

źródło opisu: Opis z okładki

źródło okładki: zdjęcie autorskie