Finanse ochrony srodowiska. Wybrane problemy

Wydawnictwo: Wydawnictwo Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu
9788370119485
biznes, finanse

W prezentowanym skrypcie opisano funkcjonujacy w Polsce system finansowania ochrony srodowiska. W syntetyczny sposób omówiono w nim zarówno wybrane Ľródła, jak i formy finansowania przedsięwzięć proekologicznych. Autorzy skupili się przede wszystkim na podstawowych instrumentach (opłatach i karach) stosowanych w polskiej polityce srodowiskowej oraz na najważniejszych Ľródłach finansowania ochrony srodowiska w sektorze publicznym. zaprezentowali także wyniki analiz funkcjonowania polskiego syste